Babe

Odkud se vzalo, že se píše sedmička škrtnutá?

Nejlepší odpověď
kapka

Správně má být přeškrtnutá, protože pak souhlasí počet úhlů, které mají číslo znázornit. Asi teď nechápete o čem mluvím. Kdysi sem dal někdo odkaz na zajímavou prezentaci, která objasňovala, proč se čísla píší zrovna tak, jak se píší. Ono to má svoji logiku. Není to náhoda, že se jednička píše 1, dvojka 2. Ve dvojce jsou dva úhly, v jedničce jeden. V sedmičce sedm. Tedy v té přeškrtnuté a ještě se musejí zrovna u sedmičky tedy připočítat úhly s řádkem, na kterém je to napsáno. Zkuste si to napsat a počítat úhly. Já zkusím najít ten odkaz na tu prezentaci.
Doplňuji:
Našla jsem tu otázku, ale bohužel odkaz na prezentaci od vagry v diskusi je už nefunkční.
No, snad to s těmi úhly bude k pochopení z mého popisu. http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/uvazovali-jste-nekdy-nad-tim-proc-1-1-2-2-1-3-atd-cim-je-vyjimecna-v-tomto-smeru-nula

Mosoji, děkuji. 🙂

Další odpovědi
led

Kapko, ten odkaz bol na škole presmerovaný.
Správny odkaz na stiahnutie pdf súboru o číslach (a uhloch):
http://skola-auto.cz/files/ma­tematika/Konfe­rence/2010/Hou­ser/cisla.pdf

mosoj

Samo sebou. Aby se lépe odlišila od jedničky.
Já píši jako prase a tak to musím škrtat.
Doplňuji:
Kapka má pravdu. Po jejím upozornění jsem si na ten odkaz také vzpoměl.
Kapko bravo !!!!

SINGO

kapka: Zkoušl jsem odkaz zkopírovat celej a funguje. pro zájemce ve zdroji. (je to ten o kterým jste se bavila?)

Zdroj: http://www.mat­h.muni.cz/~xsus­tkov/nula.pdf

kapka

Led, díky, to je ono.

mosoj

Takto se vyvíjelo psaní arabských číslic.
http://www.fre­eside.cz/moni­ka/zapis_cisel/in­dove.html

annas

Kapko, jste dobrá. Neuvědomila jsem si, že jsem otázku o psaní číslic vkládala.
Po otevření odkazu jsem zjistila, že tehdy Vagra omylem svou odpověď smazal. Pro sebe jsem si odkaz pak okopírovala a vložila do diskuze.

kapka

Ano, ano, je to tak. Odkaz byl původně od vagry, ale teď je tam vlastně vložen od Vás. Snad si to lidi už nějak přeberou… Díky za zachování odkazu. 🙂

led

vďaka tomu odkazu v diskusii som to našla. Išla som až na koreň veci (stránky). Ďakujem annas