Marky Stark

Odkud se vzal svět?

Doplňuji: Ano, myslím vesmír, ale kde se ten vzal.. Nepřijde vám snad myšlenka něčeho věčného jednoduše nemožná? CO bylo ještě před tou počáteční singularitou? To se vše jednoduše zhmotnilo z prázdna?

Nejlepší odpověď
anonym

Vždycky něco začalo z něčeho a co je vědecky dokázané, že energie jako taková, nezaniká.. jen se transformuje.

Další odpovědi
magorvkleci

Všechno povstalo skrze Něj a bez Něj nepovstalo nic, co je. Spoustu lidí to naštvalo a považují to za chybný krok.

led

Na samom počiatku vecí bol Chaos a po ňom Gaia širokých pŕs, to bezpečné sídlo bohov, čo na samom vrchu snežného Olympu žijú.
Hlbina chmúrna pod zemou Tartaros, širokých ciest,
nad všetkých bohov zas vyniká krásou Eros.
On námahy zbaví a bohov všetkých –

  • práve tak ľudí –

    dovedna pospája, srdcia i rozum potratiť dá.

    Z Chaosu Erebos a Nočná čierňava vznikli,
    z Noci sa zrodil Éter a slnečný Deň.“ (Hesiodos, „Teogónia“)

Vedecky začiatok Vesmíru nik neprebádal. Preto akékoľvek tvrdenia o vzniku Vesmíru sú bájmi, rozprávkami…

anonym

Teorií je celá řada, žádnou však v této chvíli nelze označit za prokázanou. Ta která možná nejlépe zapadá do našeho aktuálního stavu poznání ale prokázána rozhodně enní, vykládá velký třesk při zrodu našeho vesmíru jen jako obří erupci energie která pozvolna procházela singularitou z jiného vesmíru, kde tuto energii sbírala nějaká superobří černá díra, natlačila ji do bodu který v nám známých prostorových dimenzích zabírá nulový objem a tím ji skrze jiný nám neznámý rozměr přesouvá do jiného vesmíru. Totéž se pak možná děje i opačným směrem kdy superobří černé díry v našem vesmíru jsou vlastně zárodkem jiných vesmírů, kam tyto černé díry přesouvají veškerou energii a hmotu zdánlivě mizící v singularitě. Je to ale mnohem složitější problém a hrát si tu na to že mu rozumíme by bylo pošetilé. V této fázi, i když odvážné a zajímavé teorie existují, nevíme skoro nic a každý další objev jen odhalí více otázek než kolik jich zodpověděl … to platí jak na úrovni obřích rozměrů a vesmírů, tak na úrovni subatomární kvantové fyziky která je podobně komplikovanou záhadou a obě tyto oblasti fyziky jen velmi obtížně dnes hledají jakákoliv společná pravidla platná obecně.

Drap

Který myslíš. Pokud myslíš vesmír, tak ten tady byl.