annas

Odkud se pod postelí bere tolik prachových chuchvalců?

Z čeho se stále tvoří? I když člověk pravidelně uklízí …

Nejlepší odpověď
vagra

Americká novinářka Penny Wardová Moserová,napsala o této záhadě článek do populárně-vědeckého časopisu Discover.
Rozebírá v něm laboratorní analýzu, podle níž chomáče z jejího bytu obsahovaly kromě lidských a zvířecích chlupů, částeček kůže, hmyzu, pylu a výplně lůžkovin i meteorický prach.
Všechny tyhle lehounké částice se opravdu usazují nejvíc pod postelemi, protože se pod nimi drží „kapsy“ nehybného vzduchu. A docela logicky v nich prachové chuchvalce vznikají náhodným spojováním menších částeček hlavně v chladných měsících, kdy se málo větrá, takže je průvan tak často nerozfouká.

Zdroj: http://obchod­.readersdiges­t.cz/otazniky/?od­poved=341

Další odpovědi
dědapetr

Tahle záhada nedala spát například americké novinářce Penny Wardové-Moserové, která se proto prachovými chuchvalci podrobně zabývala a před časem o nich napsala dlouhý článek do populárně-vědeckého časopisu Discover. Rozebírá v něm laboratorní analýzu, podle níž chomáče z jejího bytu obsahovaly kromě lidských a zvířecích chlupů, částeček kůže, hmyzu, pylu a výplně lůžkovin i meteorický prach. Všechny tyhle lehounké částice se opravdu usazují nejvíc pod postelemi, zjistila vědkyně-amatérka, protože se pod nimi drží „kapsy“ nehybného vzduchu. A docela logicky v nich prachové chuchvalce vznikají náhodným spojováním menších částeček hlavně v chladných měsících, kdy se málo větrá, takže je průvan tak často nerozfouká.

Zdroj: http://obchod­.readersdiges­t.cz/otazniky/?od­poved=341

funky

velké množství prachu je složeno s odumírající lidské kůže, vlasů a pod.