Odkud se do češtiny dostal výraz „funebrák“? Asi je to otázka na Annas, ale beru jakékoliv vysvětlení původu slova.

Doplňuji:
Děkuji Vám.

Nejlepší odpověď
annas

Funebrák – nespisovné = pracovník pohřební služby – z fr. funebre, to z lat. funebris – pohřební, to z funus (2. p. funebris) = pohřeb.

SNČ

Doplňuji:
Slovo tedy pochází z latiny, odtud je převzala francouzština, z ní pak čeština.

Další odpovědi
Sůwa

Funebrák = pohřební zřízenec.
Z latinského funebris ⇒ pohřební, funus ⇒ pohřeb. Nad „u“ ve slovech je vodorovná čárka
Zdroj : Etymologický slovník
Slovník nespisovné češtiny uvádí podobné vysvětlení, navíc ještě z fr. funebre. Používá se i výraz „funerální“ na př. ve významu výzdoby kolem pohřbů a následně i hrobů.