odkud se berou rybenky?

našla jsem jednu ve vaně,a přitom vanu stále čistím

Nejlepší odpověď
kropitko

Tak ve vaně byla pravděpodobně náhodou, tam nic k papání nemá,,,ale já jsem je kdysi měla v paneláku, tenkrát mi jeden pán řekl, že jí chutnají moje tapety, tak jsem je strhala a ryběnkám se u mně přestalo líbit,,
Doplňuji:
Našla jsem jak likvidovat,,,
Likvidace snížení vlhkosti, větrání za suchého počasí, obecná hygiena. Chemická likvidace: postřik ,ULV formulace či fumigace (plynování).

Další odpovědi
mosoj

Líbí se jim tam kde je vlhko, ale ve vaně ne. Jim stačí nějaká škvírečka a pak se vylezou jenom podívat co to ten podivnej člověk zase dělá a přijdou o život. Jo za zvědavost se platí.

Miroslavst

Rybenky se řadí mezi domácí škůdce, jelikož požírají materiál, který může tvořit vybavení domácností. Současně může kontaminovat potraviny, do kterých se dostane. Nicméně ale není přenašečem žádné nemoci, která by člověka ohrožovala na zdraví.

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ry­benka_dom%C3%A1­c%C3%AD

hanulka11

myslím že lezou z odpadu a vyhovuje jim vlhké prostředí

taky se mi občas nějaká objeví liji do odpodů savo a zdá se mi že to nemají rády a "nechodí "tak často

selena gomez

To by mě taky zajímalo.

Renikled

My je tedy máme v koupelně úplně všude. Není snad místo, kde bych je ještě nenašel. Vyzkoušel jsem snad všechny domácí metody, jak se jich zbavit. Před nedávnem mi ale kamarádka doporučila deratizační firmu delisa .cz. Ona měla také doma rybenky a tato firma vše vydezinfikovala a rybenky zmizely. Tak doufám, že u mě to bude stejný případ.