Avatar uživatele
Justin1

Odkud se bere tento styl psaní otázek?

Tady je ukázka stylu, který mám na mysli.

  • ––––

Otázka: Dobrý den prosím mohly by jste mi poradit já

Popis otázky: nevím co mám dělat ten a ten mi říká to a to a já nevím co si o tom mám myslet tak mi poraďte děkuji.

  • ––––

Jak si někdo může myslet, že takto se opravdu píše, že to je snadno čitelné, že jakékoli členění textu je přežitek, že se opravdu píše „by jste“ a tak podobně? Občas tu tento styl psaní vidím a nestačím se divit tomu, že když někdo chce odpověď na otázku, napíše ji tímto způsobem. Vypadá to, jako by ten, kdo to píše, strašně spěchal a jako by pro něj bylo mnohem důležitější to napsat co nejrychleji než co nejsrozumitelněji.

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? annas, paul1 před 1169 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Můžete uvažovat sám.

U některých neznalost češtiny., jejího pravopisu a gramatiky. V archivu byste našel několik otázek, že je zbytečné znát češtinu, protože se dotyčným nelíbí. .

Jiným na tom nezáleží, píší, jak mluví. Neúcta k mateřskému jazyku.

Neumí se ptát, netuší, co je otázka, tedy že končí otazníkem.

Napomáhá tomu i internet, školáci nepracují samostatně, nepřemýšlí a hledají pomoc u základních věcí na netu. Bohužel najde se mnoho těch, kteří jim pomohou. Jenže to je medvědí služba.

Nakonec i četba pomáhá rozšiřovat nejen slovní zásobu, ale prospívá i poznání pravopisu. Možná i ti, kteří čtou, nevěnuji textům pozornost, nezamýšlejí se atd.----

Občas si připomenu jeden dotaz: Budu mýt děti? Odpověd: Napřed je musíš mít a pak je budeš mýt.

Upravil/a: annas

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
quentos

Lidi nečtou, tím to je. A bude hůř.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Ametyst

Nejspíš jsou to lidé, co stále civí do mobilu, a neumí ani dát dohromady smysluplnou větu.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Nový příspěvek