Justin1

Odkud se bere tento styl psaní otázek?

Tady je ukázka stylu, který mám na mysli.

  • ––––

Otázka: Dobrý den prosím mohly by jste mi poradit já

Popis otázky: nevím co mám dělat ten a ten mi říká to a to a já nevím co si o tom mám myslet tak mi poraďte děkuji.

  • ––––

Jak si někdo může myslet, že takto se opravdu píše, že to je snadno čitelné, že jakékoli členění textu je přežitek, že se opravdu píše „by jste“ a tak podobně? Občas tu tento styl psaní vidím a nestačím se divit tomu, že když někdo chce odpověď na otázku, napíše ji tímto způsobem. Vypadá to, jako by ten, kdo to píše, strašně spěchal a jako by pro něj bylo mnohem důležitější to napsat co nejrychleji než co nejsrozumitelněji.

Nejlepší odpověď
annas

Můžete uvažovat sám.

U některých neznalost češtiny., jejího pravopisu a gramatiky. V archivu byste našel několik otázek, že je zbytečné znát češtinu, protože se dotyčným nelíbí. .

Jiným na tom nezáleží, píší, jak mluví. Neúcta k mateřskému jazyku.

Neumí se ptát, netuší, co je otázka, tedy že končí otazníkem.

Napomáhá tomu i internet, školáci nepracují samostatně, nepřemýšlí a hledají pomoc u základních věcí na netu. Bohužel najde se mnoho těch, kteří jim pomohou. Jenže to je medvědí služba.

Nakonec i četba pomáhá rozšiřovat nejen slovní zásobu, ale prospívá i poznání pravopisu. Možná i ti, kteří čtou, nevěnuji textům pozornost, nezamýšlejí se atd.----

Občas si připomenu jeden dotaz: Budu mýt děti? Odpověd: Napřed je musíš mít a pak je budeš mýt.

Další odpovědi
quentos

Lidi nečtou, tím to je. A bude hůř.

Ametyst

Nejspíš jsou to lidé, co stále civí do mobilu, a neumí ani dát dohromady smysluplnou větu.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.