annas

Odkud pochází známé mudrosloví, do něhož byl vybrán právě švec?

Ševče,…

Nejlepší odpověď
iceT

…drž se svého kopyta.
Každý by se měl držet toho co umí nejlíp.Odkud pochází netuším.Ale tipla bych,že je české,my máme takových mouder plno.

Další odpovědi
vagra

Makedonskému králi Alexandru Velikému je sice připisován výrok-"Ne sutor ultra crepidam ", ale „Ševče, drž se svého kopyta.“ se řadí mezi zlatá česká přísloví a znamená, že je lépe, když člověk dělá to co umí, čemu rozumí a k čemu je vyškolen.

Zdroj: z několika zdrojů

hanulka11

Za vším stojí dvorní malíř Alexandra Velikého, který působil na jeho dvoře v letech 359 – 336 př. n. l. Malíř se jmenoval Apella (Apelles) a jistý švec kritizoval na jednom z jeho obrazů nejen namalovaný sandál, ale i podobu nohy. Malíř svou chybu přiznal, ale jen u sandálu. Na nohu si sáhnout nedal. Tenkrát prohlásil:

Ne sutor ultra crepidam – Švec ať se nestará o víc než o stará o víc než o střevíc.

http://www.e-kniha.com/proc-se-rika-sevce-drz-se-sveho-kopyta.html

Zdroj: Za vším stojí dvorní malíř Alexandra Velikého, který působil na jeho dvoře v letech 359 – 336 př. n. l. Malíř se jmenoval Apella (Apelles) a jistý švec kritizoval na jednom z jeho obrazů nejen namalovaný sandál, ale i podobu nohy. Malíř svou chybu přiznal, ale jen u sandálu. Na nohu si sáhnout nedal. Tenkrát prohlásil:

hanulka11

Nějak se mi to tam zašumelilo-omlouvám se -má být
Švec ať se nestará o víc než o střevíc

Kerberus

Body vám dám, zítra,už nemám.

iceT

Už zase jsem o něco chytřejší,to je hodnotnější než body.

hanulka11

Kerberus- nejde vůbec o body

Kerberus

Děuji. Ale snažím se ocenit správné odpovědi.