annas

Odkud pochází svůdná Dalila a co toto spojení znamená?

Nejlepší odpověď
rynek878

Příběh o lásce a zradě.
Biblické vyprávění o bohatýru Samsonovi je dobře známé. Samson a Dalila – hlavní postavy příběhu lásky a zrady – inspirovaly umělce k vytvoření řady vrcholných děl. Připomeňme alespoň operu francouzského skladatele Saint-Saënse nebo proslulý Rubenův obraz. U nás Samsonovo jméno připomíná úsloví „být silný jako Samson“, které podobně jako postavy Herkula nebo Bořivoje ukazuje na nadlidskou sílu a vítězné hrdinské souboje.
link:

Zdroj: http://apostol­.webnode.cz/ga­lerie/samson-a-dalila/

Další odpovědi
hanulka11

Svůdná Dalila – byla věčně nadržená žena ,toužící po sexu.
Nebo také Dlila, česky pak Dalila nebo Delíla, pochází z hebrejského kořene dal a znamená ta, která je slabá, vykořeněná, zbídačená. A taková také byla, slabá a bezmocná, ale krásná žena, do které se zamiloval nejsilnější muž své doby, boží vyvolený Samson.

Tajemná žena
Nevíme toho o ní příliš. Neznáme její původ, ačkoliv je pravděpodobné, že byla Pelištejka. Nemůžeme si být jisti ani tím, jestli Samsona potkala skutečně jen čirou náhodou, nebo jestli byla od počátku nastrčenou vyzvědačkou. Pravdou však je, že nepřemožitelný Samson ležel Pelištejcům pěkně v žaludku. A tak když zjistili, že se do Dalily zamiloval, neváhali a nabídli jí nemalou sumu peněz odměnou za jeho tajemství.

První proradnice
Samson měl odjakživa slabost pro ženy krásné a smůlu na ženy proradné.

Zdroj: http://zena-in.cz/clanek/pro­radna-dalila/katego­rie/spolecnos­t/rubrika/bul­var?autor=16843

kropitko

Já bych jen doplnila odpovědi o svoji domněnku co spojení svůdná Dalila znamená. Domnívám se, že jde o to, že Dalila, nejen že byla velice svůdná ale svou chytrostí přelstila, svedla a připravila Samsona o jeho tajemství, sílu vdlouhých vlasech. Takže to byla chytrá svůdkyně,,,svůdná Dalila.