annas

Odkud pocházejí slova „chlupatý jako Ezau“ a co je spojeno s jeho dalším osudem?

Nejlepší odpověď
vagra

Slova pocházejí z Bible:
Protože Izákova žena Rebeka neměla žádné děti, prosil Izák Boha. Rebeka se stala matkou. Porodila dva syny; dvojčata, která byla od prvního dne zcela rozdílná.
Prvorozený byl chlupatý na rukou i na nohou. Rodiče ho pojmenovali Ezau.
Druhý syn měl kůži hladkou. Říkali mu Jákob. Ezau se stal lovcem. Jákob zůstal blízko stanů a pracoval jako pastýř a obdělával půdu......

Další,pokračování poměrně obsáhlého příběhu bratří,si můžete přečíst na zdrojové adrese-

Zdroj: http://webcache­.googleusercon­tent.com/sear­ch?q=cache:fWyk­vg7I_YkJ:deti­.vira.cz/Bible-pro-deti/Stary-zakon/Izak-Ezau-a-Jakob+Chlupat%C3%BD+ja­ko+Ezau&cd=3&hl=cs&­ct=clnk&gl=cz&sou­rce=www.google­.cz

Další odpovědi
Miroslavst

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/E­zau

Ezau na zevnějšek příliš nedbal. Byl to prvorozený syn Izákův a měl upraveného bratra Jákoba, kterému prodal úděl prvorozeného za mísu čočky. Když měl starý slepý otec prvorozenci požehnat, bylo to třeba narafičit tak, že Jákob na sebe musel navléknout kozlečí kůži
, aby se v chlupatosti bratrovi alespoň trochu vyrovnal. A skutečně byl, alespoň na ohmat, od Ezaua k nerozeznání. Jákob se ovšem kozlečí kožky zase zbavil, ale Ezau chodil zarostlý dále. Mohl
si to dovolit, neboť byl lovcem a potuloval se po necivilizovaných krajinách, kde jeho zjev nebudil pohoršení.