tendruhy

Odkud jsou Shakesperovy moudrosti a citáty?

Dobrý den, hodně čtu a hodněkrát narážím na citáty od Shakespeara. Protože jsou mi názory Shakespeara blízké, chtěl bych vědět, jestli napsal nějaké knihy, kde jsou jeho moudrosti ve velkém měřítku. díky

Nejlepší odpověď
annas

Některé výroky Shakespearových hrdinů z různých dramat se divákům líbily, často s nimi souhlasili, tudíž je předávali dál a staly se citáty.

Také mám ráda citáty, vedou k zamyšlení, zda jsou stále aktuální, i když kontext se změnil. Jenže řada jedinců i zde citáty odsuzuje.

Určitě znáte Hamletův monolog Být, či(nebo) nebýt . Hamlet touží po pomstě za smrt svého otce, přemýšlí nad tím, zda žít, nebo nežít. atd.

Podívejte se na mou otázku, využila jsem těchto slov.

"Rozhodování? Oč tu běží? Být, či nebýt? Bít se, či nebít se? Bít se, či nebýt? Je čest a ctnost jen výsadou hrdinů?

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/rozhodovani-oc-tu-bezi-byt-ci-nebyt-bit-se-ci-nebit-se-bit-se-ci-nebyt-je-cest-a-ctnost-jen-vysadou-hrdinu#discussion

Citáty byly vydané knižně. V odkazu najdete knihy, v nichž jsou zachyceny některé moudrosti tohoto autora.. Např. .

„Slovník citátů Williama Shakespeara
Nesmrtelné myšlenky“

https://www.mar­tinus.cz/knihy/pro­za-poezie-citaty-vyroky-aforismy-vyroky-slavnych?uOby=de­fault&authors[]=3229

Další odpovědi
led

Shakespeare je už niekoľko storočí známy ako autor divadelných hier. Citáty a múdrosti sú z výrokov jednotlivých postáv v týchto hrách.
Skúste si nájsť knižné prepisy jeho divadelných hier, prípadne filmy na motívy jeho hier.

Len samotný zoznam by tu zabral príliš veľa miesta, tak použite vlastný rozum a počítač a skúste sa pozrieť na internete zadaním kľúčového výrazu:
Shakespeare