mokrygorky

Odkud chodí myšlenky?

Řekl jsem si: Jdu mysle na něco náhodného, najednou jsem myslel na tu otázku, pak jsem začal myslet na odpovědi a najednou na samuraje s ohnivým mečem. Odkud se berou tyto náhodné myšlenky? To je nějaká neuro(nevím jistě) věda co?

Nejlepší odpověď
Kelt

Emoce, myšlenky a svaly mají jeden řídící systém. Pokud například zaujmeš depresivní postoj, budeš mít takové i myšlenky, když se budeš usmívat, budeš mít veselé, pozitivní myšlenky. Když si budeš hlídat postoj, budeš mít i odpovídající myšlenky. To je samozřejmě teorie. A praxe, zkušenosti? Myšlenky přicházejí náhodně. Je mezi nimi nějaká souvislost? Dva lidé budou sledovat strom v parku a jejich myšlenky se budou určitě lišit. Už jenom proto, že jeden je třeba truhlář, dělá se dřevem, druhý je sportovec a dřevo může být součástí jeho kajaku, oštěpu, fotbalové branky a pod. Proč je tomu tak. Neurony mohou nějakým způsobem spolu reagovat a výsledkem jsou tvé myšlenky. Projevují se v tom zkušenosti, stav, nálada, otázky, které si klademe a nějadé další věci a faktory. Ale ať už myšlenky mají původ v mozku, nikdy tě nenapadne to, co by tam nebylo, co by si nepřijal. Tím nemyslím, že tě nemůže napadnout něco, za co bys mohl dostat Darwinovu cenu, ale vše závisí na tvý zkušenostech a prožitých zážitcích. Takže když jsi nikdy nebyl v kolumbijské džungli a neviděl ani žádnou ukázku, těžko se ti vybaví myšlenka na to.

Další odpovědi
anonym

Mozek je příjímač a něco také produkuje sám.

Magix.cz

Mrkněte na Mudr. Františka Koukolíka. Buď na videa na YouTube, nebo na poslech jeho výborné půlhodinovky z radia Leonardo stažitelné z uloz.to (.mp3)

Heidy

Z vaší paměti. V tomhle případě. Prolistujte si její stránky a ono se nějaký původce objeví. Pokud jste ho ovšem nezapomněl. Jinak hraje svou roli i fantazie.