melanie

Odkud čerpají vědomosti např. autoři encyklopedií ?

Nejlepší odpověď
annas

Vezměte si např. Kosmovu kroniku – Kosmas čerpal z toho, co sám zažil, co mu vyprávěli pamětníci a z „bájného vypravování starců“. Dalimil čerpal z Kosmy, dodal další informace, upravil. Z kronik pak čepal A. Jirásek.

Rovněž při sestavovávní encyklopedií vycházejí autoři z toho, co někdo napsal před nimi, tedy z primárních zdrojů – pramenů, ze sekundárních zdrojů. Týká se to všech oborů, všech oblastí, srovnávají, aktualizují.. U jazyka z historické mluvnice, etymologie, srovnávání s jinými jazyky, přejímání, sledují vývoj společnosti, jazyka, upřesňují atd. Najdou se další historické prameny, takže přehodnotí atd. Některé významy zastarávají, musí je aktualizovat, objeví se nové atd.

Nedá se přesně říct …

Další odpovědi
anonym

Z jiných encyklopedií, z učebnic, ze zkušenosti, z vyprávění… Různě.

arygnoc

mám v knižnici cca ±8.000 kníh, z toho je asi 250 slovníkov a iných encyklopédií z rôznych odvetví, zviazané ročníky rôznych časopisov, rôzne výpisky za 30 rokov.
Dobrým zdrojom je i verejná knižnica, prípadne vedecká knižnica.

a dnes samozrejme výhoda rešerží, článkov a dát na internete.

Zdroj: http://co-to-je.sk

Nuk nuk

Obvykle studiem – ovšem ne tím, které skončí nějakou zkouškou, byť na vysoké škole, ale v podstatě celoživotním studiem. Pak také je dobré vzít v úvahu, že většinu encyklopedií nenapsal jeden člověk.