Boy 13

Odkud bude tělo brát energii, když bude jeden den bez jídla?

Cchci se zeptat..Zítra si chci dát takzvaný očistný den…Odkud si bude brát mé tělo energii, když budu celý den pít pouze vodu? doufám, že z tuků, to by se hodilo :) děkuji za odpovědi.

Odpovědi
Kepler

Za ten jediný den si tělo vystačí se zásobami glykogenu v jádtrech a svalech. Tuky by přišly na řadu až za několik dní.

jirka F

ANO z tuků ale maximálně I. den více bych neriskoval kvůli poklesu glukózy v těle.

Kelt

Z vlastní zkušenosti (a je to i v literatuře o hladovění) je nejhorší doba k prvnímu času, kdy obvykle jsi zvyklý jíst. Je proto dobré s tím začít už večer, ale neobědvej se, nic nepřeháněj a večeři si prostě nedáš. Nějak to musíš vydržet druhý den a pak uvidíš. Hlavně je třeba hodně pít, vodu, minerálky – spíše neslazené, nejlepší je Magnesia neperlivá. Musíš být psychicky připravený na to, jak odmítnout jídlo, aby jsi nevyvolal chuť k jídlu. Já jsem to zkoušel asi 10 nebo 14 dní a cítil jsem se lehčí (no je lepší mít 90 kg než 107 kg) a je zvláštní, že stolici máš i několik dní po tom, co jsi přestal jíst. Doba hladovění se rovná době návratu k normální stravě. Je třeba být psychicky připravený o tu fyzickou stránku nejde. V té literatuře jsou uvedeny informace o tom, že někteří lidé mají tolik energie, i když nic nejedí, jenom pijí vodu a modlí se, ale to beru s rezervou.
Delší hladovku bys měl dělat pod dozorem lékaře. A odkud budeš brát energii?
Co zdroj, to jiný názor. Někdo tvrdí, že ti ubude svalová hmota, nebo tuky. Vyber si. Pokud nejsi na tom tak, že bys měl zítra umřít od hladu, držím ti palce.