Avatar uživatele
Lorelai

Odkdy se lidé na fotografiích usmívají a proč?

Mám doma staré fotky, tak rok 1910, na kterých se ještě nesmějí a někdy se ani nedívají do objektivu. Němé filmy jsou ještě ve znamení vážných tváří, začalo to tedy se zvukovým filmem?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? iceT, suaeda, Damiana, NikkiD, marci1 před 3921 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
MK44

Myslím, že se zvukovým filmem to nesouvisí. Lidé se na fotografiích usmívají asi od okamžiku, kdy si všimli, že to líp vypadá. Tedy to spíš souvisí s kulturním prostředím, se zkušenostmi s fotografováním a možná i s „módou“. – Tahle odpověď je jen můj názor, který není založený na nějakých znalostech o historii fotografie.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
ponovotny

od počátku fotografování byla tehdy drahá a vesměs profesionální fotografie chápána jako pokračovatel obrazů. Na hradech také z obrazů nekoukají vysmátí šlechtici. Bylo proto normální, že fotografovaní před objektivem vyjadřovali vážnost. Po druhé světové válce se postupně fotografování stalo zásluhou foto- filmu a masivní výrobou aparátů levným lidovým koníčkem a otevřel se prostor k běžnému vyjadřování veselosti. Ze současných nacvičených výrazů politiků je vidět jasná převaha vážnosti nad úsměvem, z čehož se dá usuzovat i o tom jaký výraz na fotografii je „lepší“. Na druhou stranu vznikem a rozšířením digitální fotografie v kombinaci s facebookem vzniknul fenomén masivní snahy o eroticky laděný pohled do objektivu, což úsměv odsunulo na druhou kolej

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
marci1

Těžko říci, od jaké doby se lidé na fotografiích usmívají. Samozřejmě, že kdysi chtěli vypadat na fotografii důstojně. Postupem času se důstojná podoba změnila v podobu „usmívající se“, kterou lidé asi chtějí vyjádřit, že jsou šťastní !:-)
Právě mě napadlo : Víte, proč se blondýnky usmívají při bouřce ? Protože si myslí, že je někdo fotí.
Ale to jsem už odběhla od tématu.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek