F16

Je možné odhlášení trvalého pobytu z družstevního bytu před soudním vypořádáním SJM?

Mohu přijít o právo vypořádání poloviční hodnoty družstevního bytu, pokud se z něj odhlásím před „soudním vypořádání SJM“. Rozvedeni již jsme .. jen čekáme na soud o vyrovnání společného majetku. Děkuji

Odpovědi
zzzlatokopka

Ne, pokud jste byt koupili v době manželství za společné peníze, tak o svůj díl nepříjdeš.

Pokud v něm už nebydlíš, klidně si pobyt odhlas, zdůvodni to přebíraním pošty a je to.

Funna

trvalé bydliště nemá s bytem nic společného..protože podle teorie, kterou jsi vyslovila, by každý podnájemník, který si nahlásí trvalé bydliště do pronajatého bytu (a to může i bez souhlasu pronajímatele) měl peněžitý nárok na tento byt, až by se stěhoval pryč a to jak jistě uznáš je nesmysl…

ivzez

Nemůžete přijít o právo, které nemáte.
(Družstevní byt je majetkem družstva.)

Pokud jste se stali členem (míním společné členství manželů v BD)
v době trvání manželství, může jít o vypořádání družstevního podílu.

Pokud se členem družstva stal jeden z Vás v době
před uzavřením manželství, patří celý družstevní podíl jemu.

K družstevnímu bytu, k členství v BD a k družstevnímu podílu
byste měla informace získat ve stanovách BD.

Informace k trvalému pobytu získáte v zákoně o evidenci obyvatel (§ 10):
http://www.za­konyprolidi.cz/cs/2000-133#p10

  • ––

Chcete-li změnit trvalý pobyt, zajděte na ohlašovnu úřadu obce,
v níž se chcete k trvalému pobytu přihlásit. Přihlášením k trvalému
pobytu v novém místě se zruší původní trvalý poby (zrušení zařídí
nová ohlašovna).

  • –––––––

Poznámka:
Zákon nezná obrat/pojem „trvalé bydliště“. Jde o travlý pobyt, který
nájemci nezakládá k bytu, do kterého se přihlásí k trvalému pobytu,
žádné právo.