fiflenina

odhlášení soc.pojištění?

Dobrý den,
jsem čerstvá osvč cca 6 měsíců.Přítel na mě nedávno naběhnul stím, že jsem hloupá když platím soc.pojištění. Prý se mi to stejně nikdy nevrátí.
Za 14 dní mám odletět s kamarádkou do itálie na 2 měsíce.
Mám si tedy dojít na sociální a odhlásit se? Nestane se mi pak něco? Nebude pak po mě chtít finanční úřad doklad o tom, kde jsem po tu dobu byla?

Odpovědi
arygnoc

sociálne poistenie ste povinná platiť (na rozdiel od zdravotného či dôchodkového).
Pokiaľ budete v zahraničí pracovať, budete potrebovať potvrdenie, že ho za vás zaplatil zamestnávateľ v zahraničí.
Doba, za ktorú poistenie neplatíte, sa Vám nezapočítava do odpracovaných ro­kov.