KurtCz

Jak odhlásit neexistující vozidlo z dědictví?

V dědickém řízení máme RZ + malý a velký techničák (technická propadlá před osmi lety), povinné ručení zaplacené. Vozidlo, ke kterému jsou doklady, ovšem neexistuje, pravděpodobně bylo rozebráno na ND. Jaký je postup pro odevzdání RR a odhlášení neexistujícího vozidla? V dědictví vozidlo nebude (fyzicky neexistuje), jsou pouze doklady a RZ?

Odpovědi
autacek

Pokud něco neexistuje, nemělo by jít zdědit.

elkon

Zeptejte se na registru vozidel, nebo notáře.

Nassin

Než budeš c hodit na úřady, přečti si stránku v odkazu.

Zdroj: https://forum­.autoforum.cz/vi­ewtopic.php?f=19&t=­2453&start=10

Pepa25

V dědictví auto samozřejmě bude, protože úředně existuje (registr, RZ, placené povinné ručení). Takže vám nezbude než „auto“ zdědit a pak řešit šlendrián zůstavitele (mimochem on/ona fakt pořád platil/a povinné ručení?)

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

KurtCz

On je také ještě probém v tom, že abych mohl vozidlo odhlásit, tak ho nejdřív musím na sebe přihlasit. A to nejde bez ev.kontroly, kterou samozřejmě mít nebudu, protože na ní nemám co ukázat.

Pepa25

Nassin: uvedené příspěvky na fóru jsou staré asi 10 let, od té doby se podmínky (právní úprava) poněkud změnila

KurtCz

Ano, povinné ručení paltil pořád. Podle toho, co jsme dohledali, tak RZ ze „zmizelého“ vozidla používal na minimálně třech jiných vozidlech, která fyzicky existují, ale zase k nim nejsou žádné doklady ani RZ. Dvacet let jsme s ním nebyli v kontaktu a teď nám jde hlava kolem z toho, co po něm zůstalo za bordel.

Nassin

Pepíku, možné to je, já se ..čovinami nějak nezabývám, ale zásadní rozdíl tam asi nebude.

KurtCz

Ano, vozidlo neexistuje, ale RZ a doklady existují. A jde o to, vyřadit vozidlo z registru, kvůli případným problémům s povinným ručením v budoucnu.