pety11

Odhlášení auta

Zdravím. Koupil jsem auto které mi jezdilo cca 5 dní. Tím pádem jsem nestihl udělat evidenční kontrolu ,ale povinné ručení jsem udělal.oprava je finančně náročná a nechcou se mi do toho rvát peníze..Je možné toto auto dát do depozita či úplně odhlásit bez přihlášení??? diky

Odpovědi
jpau

Jde o to, jak jsi k tomu přišel…

Pokud máš plnou moc od předchozího majitele, normálně to nech sešrotovat (a vystavit si potvrzení o „ekologické likvidaci vozidla“ – na můj Renault 19 to bylo 500,–), zajdi na úřad – odhlaš auto (za předchozího majitele – jelikož ještě nejsi majitel, nicméně to můžeš udělat na základě plné moci) – na to je potřeba to potvrzení. Pokud máš potvrzení o likvidaci, tak to také stačí k tomu, aby jsi mohl zrušit povinko – jinak můžeš písemně požádat 6 týdnů před koncem pojistného období (utíkají peníze).

Taková je moje zkušenost, jistě existuje i jiný a možná lepší způsob.

Pokud nemáš plnou moc, tak bych se zkusil domluvit s předchozím majitelem na dalším postupu (kdo co zaplatí a zařídí), popř. mu auto odporodal (např. za 1,–) zpět nebo daroval. Potom už to není Tvoje a opět můžeš zrušit povinko.

cukrar

Pety, záleží na tom, co je napsáno v techničáku. kdo je na posledním místě? Pokud vy, tak musíte vozidlo na sebe dohlásit za 800Kč a pak dát do depozita či vyřadit z evidence. pokud je v techničáku uveden na posledním místě kupec, bude to levnější o 800Kč, páč to udělýáte vše za něj, na základě plné mocu, kterou si napíšete..