nnn1

Odhalení hesla hackrem – za jak dlouho u 9-ti místného h.

Pěkný den,
nevíte, jaká bude pravděpodobnost, že hacker odhalí heslo obsahující dvě velká písmena, dvě malá, a pět číslic?(za předpokladu, že bude mít PC s programem na to určený)
Např.
AJnk08164
SuJy14703

Nejlepší odpověď
Honzucha

V dnešní době existuje spousta programů, které dokáží rozluštit heslo, ale jestliže vaše heslo obsahuje speciální znaky a text, nebo číslice a text, tak vygenerování hesla i se sebelepším programem by trvalo opravdu velice velice dlouho, takže čím delší a složitější heslo, tím je menší pravděpodobnost, že se vám někdo do zaheslovaného počítače či souboru dostane.

Další odpovědi
Miroslavst

Je to k neuvěření, ale k prolomení tohoto hesla by bylo potřeba při použití 7 alfanumerických znaků a-z,A-Z,0–9 tisíc let.
Více v odkaze:
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Bez­pe%C4%8Dn%C3%A9_hes­lo

delfinfa

Heslo má dostatečnou sílu viz: http://www.pas­swordmeter.com/ jen to trochu zpřeházet.....

Zdroj: http://www.pas­swordmeter.com/

annnonymm

Že by to trvalo tisíce let na to zapoměňte. Tady nejde vůbec o to, že bude zkoušet kombinace (na tom jsou založený teorie, že to bude trvat tolik a tolik let), ale ve skutečnosti jde o to, že ten člověk si vytvoří program na dekodování tohohle zašifrování. I ten systém, ve kterým heslo používáte si ho dekoduje a myslíte, že mu trvá ověření Vašeho hesla snad roky? :) Ne. Stačí jen vědět systém toho rozkodování, a pak už láme jedno heslo za druhým během pár milisekund. Existovali i složitější hesla, a ti chytří lidi, co na ně došli, jim to určitě netrvalo tak dlouho ;)

dannero

je velký rozdíl zda je zaheslován pouze přístup k datům nebo jsou data přímo šifrována.Pokud jde pouze o zaheslování,pak je možnost dostat heslo ze systému.V případě šifrování je takovéto náhodné 9-ti místné heslo už poměrně těžko prolomitelné.roz­hodě je to práce na roky s výkonným PC a nepřetržitém 24h dešifrování