Hucici

Odevzdává se pas po svatbě?

Ahoj, s přítelem plánujeme hned po svatbě odjezd na 2 měsíce do Asie. Bude někdo vědět, že jsem vdaná, když budu cestovat na svůj současný pas?
Dá se to zařídit, abych nový pas měla s předstihem? A kreditní kartu a kartu pojišťovny apod.?
Děkuji.

Odpovědi
anonym

Ne. O nový pas si musíte na základě změny stavu zažádat. Obávám se, že na vystavení většiny Vámi zmíněných dokladů si budete muset počkat. Zjistěte si přímo na příslušných kancelářích, zda mají platnou možnost zkrácené doby vyřízení dokladů. Chcete-li odjet ale hned po svatbě, tak s tím nepočítejte. Prokázat, že jste manželé, byste museli oddacím listem.

hanny 2

Moje dcera měla rok po svatbě odjet s manželem a dětmi na dovolenou do Egypta.Den před odletem zjistila,že má jen starý pas na svobodné jméno.Zkusili zavolat večer do cestovky a řekli jim,že zapomněli říct,že ona je přítelkyně,ne manželka a oni jim řekli,že to není problém,že jim vystaví novou cestovní smlouvu, poslali ji e-mailem,aby si ji vytiskli a bylo to vyřízené,druhý den mohli odletět všichni.Takže jim vlastně lhali,ale byla to jediná možnost,jinak by asi o tu dovolenou přišli všichni,protože děti by bez maminky letět nikam určitě nechtěly.Nikdo nezjišťoval,jestli jsou manželé nebo ne.

maja49

já jsem našla webu načeho města toto:

Vdala jsem se / oženil jsem se a mám změnu příjmení, musím si vyměnit cestovní pas?

Cestovní pas si po sňatku musíte vyměnit, ale ještě po dobu 3 měsíců od sňatku můžete cestovat na pas s původním příjmením. Při podání žádosti musíte předložit oddací list.