poličkofil

Jak funguje posílání balíků přes Českou poštu? Můžu jídlo zabalit do libovolné krabice? Přijde to adresátovi domů?

Zdravím,

jak vlastně funguje posílání balíků přes Českou poštu? Potřeboval bych poslat zhruba 30 kilo jídla babičce, aby nemusela nikam chodit, ale nevím, jak posílání balíků funguje. Můžu to jídlo zabalit do libovolné krabice? Jsou nějaké předpisy pro posílání jídla? A hlavně přijde to přímo jí domů, nebo pro to bude muset až na poštu? To by byl celkem problém.

Děkuji za odpovědi a přeji hodně zdraví!

Nejlepší odpověď
Kepler

Hlavně obsah balíku dobře zabezpeč proti posunu (zmačkaný papír, molitan, bublinkové fólie apod.), ať to tam nelítá jako poslední zápalka v krabičce. Krabice může být libovolná, nejlépe kartónová, jsou k dostání i na poštách. Pohyblivé části krabice přelepit páskou, napsat na balík adresu (i zpáteční a přeškrtnutou). Dovézt na poštu, vypsat podací lístek a je to. Poslat jako balík do ruky. Akorát upozorňuju, že pálka za takový 30 kg balík tě taky bude stát balík.

Další odpovědi
Edison

Další, co místo aby šel ke kovářovi – kouknul se na stránky pošty, nahání informace u neinformované veřejnosti… Proč… Ptám se, PROČ proboha?

https://www.ces­kaposta.cz/ra­dy-a-navody/nedovoleny-obsah-zasilek
https://www.ces­kaposta.cz/sluz­by/baliky

Opravdu musej druzí dělat věci za tebe, když něco chceš?