Avatar uživatele
NiCMOCBOY

Odesílateli vrácený doporučený dopis se považuje za doručený?

Odeslal jsem doporučeně dopisem výzvu člověku evidovanému na obecním úřadě. Po čase se mi vrátila s poznámkou, že nebyla vyzvednuta. Považuje se tento dopis za doručený? Nebo jak je to správně.
Doplňuji:
No jo, ale nyní jsem nalezl toto:
Nezdržuje-li se občan na adrese svého trvalého bydliště doručuje se písemnost veřejnou vyhláškou. Tento způsob doručení se děje tak, že příslušná instituce vyvěsí ve svém sídle po dobu patnácti dní oznámení o uložení písemnosti s jejím přesným označením. Patnáctý den vyvěšení se považuje za den doručení.

Dopis ode mne považuji za doručen.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? kapka, johana 56, zzzlatokopka před 3345 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Pepa25

Ne, vrácený dopis je nedoručený dopis.
Existuje fikce doručení, kdy se písemnost považuje za doručenou, ale jen ve správním či soudním řízení (osoba si nepřevzala ve lhůtě písemnost od soudu či úřadu).
Doplňuji:
Musím vás zklamat: text doplnění je zkopírován odsud http://www.ipod­nikatel.cz/Ra­dy-a-navody/fikce-doruceni-neprebirat-postu-se-nevyplaci.html?I­temid= kde se opět řeší doručování pošty od úřadů.

Aby nedošlo k mýlce: samozřejmě pokud jste někomu poslal dopis s určitým úkonem a on si ho nepřevzal, tak to má relevanci ve vašem soukromoprávním vztahu – záleží ale na vaší konkrétní situaci. Pokud ho budete např. teď žalovat, tak to žaloby nemůžete napsat „odstoupení od smlouvy si převzal dne …“

Upravil/a: Pepa25

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Mapel

Odpoveď byla označena jako užitečná

Teď tomu trochu nerozumím, ale právník mi trvdil opak – dopis je doručený a na poradně dTestu stejná odpověď.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?NiCMOCBOY Nahlásit


Avatar uživatele
setapouch

Ty si můžeš považovat co chceš za co chceš, ale leccos z toho se nemusí shodovat se zákony. Doporučuju si daný článek ještě jednou přečíst, zamyslet se, jakého odesílatele se týká, a pročíst ještě jednou odpověď Pepy25.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

Jak píše „Pepa25“ : V soukromém právu mezi rovnými subjekty NELZE použít fikci doručení. Jen ve správním nebo soudním řízení.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek