votroubek

Odejmutí souhlasu s podnikáním

Zaměstnavatel mi odejmul udělený souhlas s podnikáním na základě neuspokojivých pracovních výsledků. Pokud odepřu vyhovět a budu dále podnikat, jedná se o výpovědní důvod ze strany zaměstnavatele?

Odpovědi
Fidel

Abych byl upřímný, v pracovním právu nejsem moc kovanej. Podívejte se do zákoníku práce – důvody výpovědi pracovní smlouvy ze strany zaměstnavatele. Ale umím si představit, že vám tím vznikne škoda (teoreticky), kterou byste mohla chtít po zaměstnanci nahradit. Protože pokud má člověk firmu (rozjetou) nebo zrovna do ní investoval, škoda vznikne.