pohoda

Odečítání bodů – bodový systém řidičů

4.4.2010 jsem dostal a na místě zaplatil pokutu za rychlost, jako bonus jsem dostal 3 body. Od té doby neboduju, ke kterému dni budu mít čistý bodový konto?

Nejlepší odpověď
Lenjička

7. 4. 2011
„Pokud řidiči 12 kalendářních měsíců po vzniku naposledy zaznamenaných bodů není uložena další pravomocná sankce, kvůli níž jsou zaznamenány body, odečtou se 4 body z celkového počtu dosažených bodů. Po dalších 12 kalendářních měsících se odečtou další 4 body, po třetích 12 kalendářních měsíců se odečtou zbývající body. Lhůty pro odečtení bodů neběží po dobu trestu zákazu řízení motorových vozidel uděleného v trestním nebo přestupkovém řízení. Odečtení bodů úřad zaznamená do 3 pracovních dnů po vzniku nároku.“

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Bo­dový_systém

Další odpovědi
standa

Předchozí správnou odpověď bych jen lehce upřesnil v tom směru, že NÁROK na odečet bodů vznikne uplynutím roční lhůty, která končí 3.4.2011, tzn. že s účinnosti od následujícího dne 4.4.2011 již žádné trestné body nemáte.

Skutečnost, že technický záznam o odmazání bodů se provede až po této lhůtě (do 3 dní) nemá faktický vliv na váš nulový stav k 4.4.2011.