cappuccino

Odecet proudu. Hlasi se vam predem?

Zitra meli prijit na odecet proudu. Dneska v poledne tady najednou byli o den driv, tak jsem se divila. Pry chteji nachytat ty, kteri jsou pripojeni na cerno. Taky se vam neco podobneho stalo?

Nejlepší odpověď
Filip84

Pokud je mi známo, tak to hlásí jenom těm, co nemají elektroměr přístupný zvenku, tj. musí za ním do bytu. My ho máme přístupný zvenku, takže nehlásí.

Další odpovědi
Drap

Většinou to víme předem, vždy to bývá 2 – 3 dny. Pokud to nebyli podvodníci, tak na tom neni nic nezvyklého.

elkon

Několik dní předem je lístek ve schránce, kde je datum a časové rozpětí návštěvy odečítače. Např. 9.00. – 12.00.

paul1

Dostáváme lístek do schránky pár dní předen. Také to hlásí v obecním rozhlasu a též dostaneme oznam z OÚ do e-mailu.

cappuccino

Ze se nahlasi predem, je normalni. Ale prekvapilo me, ze prisli o den driv kvuli tem cernym odberum!!

Filip84

cappuccino: Když Ti řekne opravář elektroměrů, že je sedmihlavý klokan, nebo jeho dcera jednorožec, taky mu budeš věřit? Já, samozřejmě, netvrdím, že lhali, já jen říkám, že to, že Ti něco mezi čtyřma očima řekne opravář elektroměrů neznamená, že to je pravda.

Ta osoba, která dělá odečet, tak maximálně tak zkontroluje neporušenost pečetí, a tím Schluß. K tomu, aby odhalili černý odběr, by museli rozplombovat a zkontrolovat elektroměr, a potom projít celé vedení až do dalšího místa (většinou hlavních pojistek někde na baráku, nebo na sloupu), lidé nejsou hloupí, ne až tak hloupí, takže většina to pod elektroměr nenapojuje.

Je, proto, pravděpodobnější, že Ti odpověděli, protože jsi se zeptala. Něco Ti museli říct, toto bylo něco, tak Ti to řekli. Jaký by mělo sensus, v době sociálních sítí, šířit mezi odběratele, že chodí o X dnů jinak kvůli odhalení černého odběru? Žádný mne nenapadá.