Avatar uživatele
anonym

Odečet daní z příjmu

Dobrý den,
jsem zaměstnaná na HPP,momentálně na rodičovské dovolené a nově jsem nastoupila na další HPP-zkrácený úvazek k jinému zaměstnavateli.Jak je to z odečtem daní z příjmu,když mám jedno dítě?Je možno na něj odečítat u obou zaměstnavatelů?A jak je to potom i z daňovým prohlášením,u kte­rého zaměstnavatele prohlášení podat?Děkuji za odpověď

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? panenka, Jahoda, anonym před 5007 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Miroslavst

Pouze u jednoho zaměstnavatele!!!

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Jambalaya

Pokud jste na RD, pak byste u starého zaměstnavatele neměla mít žádný příjem, či snad ano?
Prohlášení poplatníka můžete podepsat pouze u jednoho zaměstnavatele, ale také jej nemusíte podepisovat vůbec. Je-li váš příjem vyšší než Kč 5000 měsíčně, pak je nejlepší podat si za období 2010 daňové přiznání. Pokud je váš příjem u některého zaměstnavatele menší než Kč 5000, je výhodné podepsat prohlášení u něj, abyste se vyhnula srážkové dani.
Dítě ani sebe samozřejmě nemůžete odečítat 2×, jak vás něco takového vůbec může napadnout? Vše se vyrovná na konci roku v dańovém přiznání.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek