Odečet daní z příjmu

Dobrý den,
jsem zaměstnaná na HPP,momentálně na rodičovské dovolené a nově jsem nastoupila na další HPP-zkrácený úvazek k jinému zaměstnavateli.Jak je to z odečtem daní z příjmu,když mám jedno dítě?Je možno na něj odečítat u obou zaměstnavatelů?A jak je to potom i z daňovým prohlášením,u kte­rého zaměstnavatele prohlášení podat?Děkuji za odpověď

Odpovědi
Miroslavst

Pouze u jednoho zaměstnavatele!!!

Jambalaya

Pokud jste na RD, pak byste u starého zaměstnavatele neměla mít žádný příjem, či snad ano?
Prohlášení poplatníka můžete podepsat pouze u jednoho zaměstnavatele, ale také jej nemusíte podepisovat vůbec. Je-li váš příjem vyšší než Kč 5000 měsíčně, pak je nejlepší podat si za období 2010 daňové přiznání. Pokud je váš příjem u některého zaměstnavatele menší než Kč 5000, je výhodné podepsat prohlášení u něj, abyste se vyhnula srážkové dani.
Dítě ani sebe samozřejmě nemůžete odečítat 2×, jak vás něco takového vůbec může napadnout? Vše se vyrovná na konci roku v dańovém přiznání.