Avatar uživatele
Kura

Může mi být odebrána nenároková složky mzdy za porušení OOPP?

Může zaměstnavatel odebrat nenárokovou složku mzdy jen za to, že mě údajně viděl bez osobních ochranných pracovních pomůcek (brýle + špunty do uší)?
Na tuto situaci mě ani neupozornil, jen si prý udělal k sobě poznámku a na konci měsíce mně odebral celou nenárokovou složku.
On nemusí na takovou situaci reagovat písemně a např. mít svědky? Jak prokáže moji vinu a já svoji nevinu?
Nebo prostě vedoucí je bůh a může si s mou nenárokovou složkou dělat, co chce, podle toho jak se vyspí ten den?

Drape : To je odpověď, která je každýmu ale úplně k (cenzura).
Jenom stále sbíráš trapný bodíky, ale přínos tvých odpovědí je NULA.

Upravil/a: Kura

Zajímavá 0 před 2218 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
JájsemRaibek

Jak už napovídá název nenároková mzda, tudíž jde o složku mzdy, kterou ti zaměstnavatel vlastně přidává a to, aniž bys na ni měl nárok. V tomto případě, jak sám říkáš, je zaměstnavatel bůh a záleží na tom jak se vyspí.
Na druhou stranu je možné, že někde ve vnitřních předpisech firmy je stanoveno jak se posuzuje ono nakládání s osobními ochrannými pomůckami a v případě porušení co následuje.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Může. Ochranné prostředky máš nosit.Nenároková složka se to jmenuje pouze proto, že na ni nemáš zákonný nárok.

Upravil/a: Drap

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Mc Merkurion

… von má Drap naprostou pravdu >>> vedoucí ti ji nemusí dát klidně kvůli tomu že se blbě vyspal …

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Kura

Mercurione, Drap svou odpověď upravil, až jsem napsal, že je jeho odpověď k ničemu, protože jeho první odpověď byla jen „Může“.

Nehledě na to, že tady se opravdu člověk dozví prdlajz zjišťuju, protože když jsem začal hledat v paragrafech, tak jsem zjistil, že se pletete oba, ba co víc, možná vědomě lžete.

Nic takového co píšete zaměstnavatel nesmí, je na to dokonce i preceneds od nejvyššího soudu, který se tímto zaměstnance zastal a shledal, že nenároková složka se NEVZTAHUJE na porušení bezpečnosti práce, pokud neovlivnila přímo nárok na nenárokovou složku mzdy.

Takže se vemte za ruce a skočte si do zdi.

před 2218 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Mc Merkurion

… a vodkaz by nebyl? … "e přirozené, že za těchto okolností nárok na výplatu takovéto složky mzdy zaměstnanci nevzniká samotným vyvinutím „mimořádného pracovního úsilí“, ale až v důsledku rozhodnutí zaměstnavatele, kterým je jeho mimořádné pracovní oceněno a zaměstnanci konkrétní částka přiznána."https://ww­w.pravniprostor­.cz/clanky/pra­covni-pravo/narokove-a-nenarokove-slozky-odmeny-zamestnance … ano, ona odpověď MŮŽE byla správná, ono porušení bezpečnosti práce je mimochodem velké provinění, za toho lze sebrat i daleko víc …

před 2218 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek