weronika

Odebíráte nějaký koňský časopis?

a o čem je?
Baví vás?¨
co by jste mi doporučili?
spíše se zaměřením na western, přirozená komunikace
Díky

Doplňuji:
Bohemico -
1, nemyslela jsem, že by se v tom časopise věnovali jak westernu tak přirozené komunikaci- nenapadlo mě,že čárka mezi slovy nebude dostatečný signál k tomu, aby odpovídající pochopil, že hledám časopis, buď se zaměřením na western, nebo na přirozenou komunikaci.
2, Naopak, si myslím, že se můžeme věnovat jak westernu (myslím hobby ježdění- nemám šanci jezdit na wes. závody, natožpak nějakého trenéra nebo koně. ).
Přirozená komunikace je hlavně o přístupu ke koni, a metody výcviku.
Klidně mohu na koni jezdit rodeo, a přitom se k němu chovat jako k partnerovy- vždyť samotný Pat Parrely dělá na koních spiny (omlouvám se za pravopis) a přitom je to partner koně.
Nebylo by přece nádherné, kdyby se drezura jezdila jen na parelce? Tím samozřejmě nechci nabourávat drezůru na vysoké úrovni.

Western, anglie- to jsou jen styly ježdění.
Přirozená komunikace-je způsob komunikace s koněm, přístupu k němu, které se nám odvděčí důvěrou…
Nebylo by nádherné, kdyby kovboji při nahánění telete nepoužívali žádné uzdy,otěže ale jenom nohy, sed a souznění s koněm?
Není právě k tomu přirozená komunikace??

Nejlepší odpověď
anonym

Papírové občas kupuji Jezdectví (a občas tam píšu) jinak koňácké fórum je na www.distanc.cz a www.jezdectví.cz. V jednom z nich mám i blog. Co se mne týče, western a přirozená komunikace se vzájemně vylučují. Westernové ježdění
a sportovní disciplíny a přirozená komunikace s koněm? Buď jedno nebo druhé…Pokud budeš chtít mít koníka jako partnera a komunikovat s ním podle známých a dnes velmi módních metod, nemůžeš si potom hrát na českého kovboje.
Doplňuji:
Nevím jaké kovboje máš na mysli ty, ale kovbojové používají páku. Takový kůň na páce si o souznění může nechat jenom zdát. Nosí na zádech celé dny dospělého chlapa navlečeného v „plné polní“, těžké sedlo a tvrdé uzdění k tomu. Kůň není pro něj většinou partner, ale pracovní prostředek. To je ale historie, dnešní kovbojové většinou používají motorky. V rodeu nebo westernových disciplínách se jedná hlavně o tradici tohoto způsobu ježdění a v našich podmínkách celkem postrádá jak onu tradici, tak i opodstatnění. Jako děti jsme si hrávaly na indiány, mnozí dnešní koňáci si hrají na kovboje. Je to móda posledních dvou desetiletí, komunikovat s koněm , pokud ho máš „jen“ jako společníka, lze i bez těchto propriet.