Rida93

Ode dneška mám brát antibiotika 7 dní, přitom se cítím dobře, až na to že vykašlávám kašel.

Za dva dny máme důležitou rozlučku na které bude samozřejmě alkohol. Mohla bych je na 1 den vysadit abych se mohla trochu napít?

Nejlepší odpověď
Kepler

Antibiotika se v žádném případě nesmí vysadit a musí se dobrat celé balení, jinak léčba selže a navíc se může vypěstovat rezistence. Kombinace s alkoholem není vhodná, protože se snižuje účinek ATB a navíc játra dostanou slušnou pecku. Dal bych jenom přípitek a dost. http://zdravi-nemoc.cz/jak-si-rozumi-antibiotika-s-alkoholem

Další odpovědi
Dochy

Jednoznačně ATB. Na alkohol se vys.r! Pokud antibiotika nechceš, máš to řešit ihned s doktorem. Pokud ti je nasadil „preventivně“ mohl by je odložit, pokud k nim viděl vážný důvod, tak Ti svůj postoj zdůvodní.

iceT

A to se na rozlučce musí pít? Není to povinnost, a snad by se to dalo dohnat později, až budeš v pohodě.