Avatar uživatele
Stříbrný

Odchod ze střední školy, ano nebo ne?

Již delší dobu se rozmýšlím, že odejdu ze školy, jsem v druhém ročníku, ovšem už v prváku mě to nebavilo (na základku jsem chodil velmi rád), také jsem často nemocný, což bych typl na jakýsi vzdor těla, doktor mi dělal několikrát rozbory, výtěry, apod., nic nenašel, což nasvědčuje tomu "vzdoru" :)
Říkám si, že zde vyloženě marním čas, který bych mohl vynaložit na zvyšování HDP našeho státu nebo jiným nádherným aktivitám a ne deset hodin denně promrhat v sedě na nepříjemné židli a muset platit učebnice, atd. To bych raději šel těch deset hodin pracovat za minimální mzdu.
A to, že polovička vystudovaných má vysokou, většina má maturitu a stejně nemůžou najít práci také nepřidá na chtíči do školy chodit.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele

Rozhodně má větší šanci najít práci ten vzdělanější (a lepší práci), než člověk bez vzdělání.
Ale pokud chceš zbytek života trávit prací za minimální mzdu a nebo jako nezaměstnaný odmítat nabídky se slovy "to neumím, to taky neumím...", klidně můžeš.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele

Dnes bez vzdělání to HDP nezvedneš, protože budeš mít jen základní vzdělání a daleko menší šanci se uchytit, sehnat práci. Čím vyšší vzdělání, tím lepší šance si sehnat práci. jistě, záleží na regionu a dalších faktorech, třeba Praha má jen přes 5% nezaměstnaných na rodíl od Ústeckého kraje, kde je to nad 11%. Co já bych za todal, že jsem neposlechl učitele na základce a nešel na matematickofyzikální gymnázium. Je fakt, že z koníčka jsem si udělal práci a byl jsem nadmíru spokojený.


Avatar uživatele
Bronzový

Jsou dvě možnosti: odejdeš a půjdeš si vydělávat. Budeš mít pětinásobný příjem než tví vrstevníci. Za tři roky tví vrstevníci udělají maturitu a půjdou vydělávat i oni. Ovšem ty jako nekvalifikovaná síla budeš vydělávat najednou polovinu toho, co oni. navíc budeš stát ve výkopu, zatímco oni v hale.

Někteří z tvých vrstevníků půjdou na vysokou a po dalších pěti letech zatímco ty budeš stát ve výkopu, oni budou sedět v kanceláři a brát pětinásobek toho, co ty.

Absolventi mají problém najít uplatnění jen proto, že mají nereálná očekávání. Ti, kteří pochopí, že jako absolvent nemůže chtít totéž co člověk s praxí, si za chvilku vydělávají slušně a je po nich neustálá poptávka.

Rozhodnutí je jen na tobě a já jsem dalek někomu radit, jak si uspořádat život.
Doplňuji:
Nikdo tě nenutí zůstat v oboru. Mimochodem, i já jsem zjistil, že mi obor střední najednou nic neříká. Ale dodělal jsem ji kvůli papíru a potom jsem úplně změnil obor.


Avatar uživatele

Huxo, neštvi mě. Vzdor těla potlačíš (respektive zničíš) přeformátováním hard discu. Co bys řekl tomu, že by sis přenastavil "myšlení"!? Samozřejmě jsou tvé úvahy naprosto zcestné. Vzdělání bylo, je a bude vždy potřebné. Tím potřebnější, abys mohl dělat to, co bys rád. Situace ve společnosti se i po stránce zaměstnání neustále mění. Nemění se ale skutečnost, že vzdělaný člověk je do života lépe připraven. Myslet si, že bulík se ZŠ bude mít stejné možnosti jako vysokoškolsky vzdělaný odborník přes počítače, to je nesmysl.
Jako s nevzdělancem s tebou budou potenciální zaměstnavatelé zacházet rozhodně hůř, než se studovaným člověkem. Vzdělání je třeba brát jako možnost uplatnit se lépe jak na trhu práce, tak ve svém pracovním a osobním životě.
Přestaň brát školu jako nutné zlo. Je to opačně. Škola se trápí zbytečně s natvrdlými studenty, kteří nejsou schopni pochopit, že studium jim otvírtá docela jiné možnosti.


Avatar uživatele
Pokročilý

Tak to si velmi rozmysli. Máš pravdu, že i vzdělaní lidé těžko shánějí práci, ale to lidé pouze ze základním dvojnásobně. Dnes už i k "pásu" vyžadují alespoň vyučení. O ostatním ani nemluvě. Jestli chceš být na úrovni našich "nepřizpůsobivých", je to tvoje věc.

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Aktuality a zábava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Aktuality a zábava

Zlatý Drap 4947
Zlatý hanulka11 2790
Zlatý led 2678
Zlatý briketka10 2418
Zlatý annas 2076
Zlatý quentos 1639
Zlatý iceT 1552
Zlatý tom004 1522
Zlatý marci1 1506
Zlatý mosoj 1496

Zobrazit celkový žebříček

Kategorie otázek

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.