monzy197

Odčervení kočky

myslíte že když mám kočku potulující se po vesnici (není moje ale majitelé na ní kašlou)a chodí k nám jen jíst a občas se i pomazlit,pos­pinkat si a porodit mladé…Tak když jí nechám odčervit tak kdiž se potuluje tak červy zase chytně?

Nejlepší odpověď
Fly

Určite ji odčervete, pokud to vám nevadí, třeba kvůli financím… Pokud by jste byla ochotna, uděláte úžasnou věc.
Pokud nemáte s financemi problém, možná by se vyplatilo i kočku vykastrovat. Zaskočilo mně totiž to „porodit mláďata“. Nevíte, co se pak děje s mláďati? Jinak, pokud by vás to zajímalo, kastrace stojí cca. 1000Kč, takže pokud nejste zrovna nadšená z toho, že u vás musí rodit, mohla by jste o tom alespoň začít přemýšlt. Pomohla by jste tak trošičku sobě a hlavně i kočce a koťatům, protože předpokládám, že se jim nějaké extra péče od majitelů nedostává, nebydlí-li úplně u vás. Ušetřila by jste trápení kočky i koťat. Ale 1000 Korun není zrovna nejmenší suma, záleží na vás…
Jinak, pokud jste ochotna odčervit, uděláte opravdu skvělou věc. Kočku červi určitě velmi trápí :( Je pravděpodobné, že by to mohla znova chytit, ale kdyby jste ji odčervovala tak 1–2krát do roka, myslím, že by to stačilo :)

Doufám, že jsem vám pomohla a moc vám děkuji za ochotu pomoci zvířeti, jste úžasná a moc hodná:) S pozdravem, Fly :)

Další odpovědi
Bumbes

To je úplně normální, preventivně se proto provádí odčervení minimálně 2× za rok u těchto zvířat (psi a kočky).
Já to takto praktikuji už mnoho let, a vždy je vidět účinek preparátu na přírůstku váhy. Vajíčka parazitů se vyskytují všude, kde se nakažená zvířata pohybují, takže jiná obrana zatím asi není.

ReHu

Pokud se kočka neodčervuje, tak je má vždycky. Je to ale potřeba.
Jsi moc hodná, když to děláš za majitele, kteří na ni kašlou. Ona to určitě ví, kdo je na ni hodný. Vím to, protože mám v práci kocoura, na kterého majitelé také kašlali, tak pak už u mě zůstal.

Vercule

Přesně tak. Ta péče od vet je prostě potřeba… My tam chodíme pravidelně, takže máme vše v pořádku. A tablety nám teda píše vet, na ty je náš pes zvyklej a vše v pohodě.

Cizecek.M

Píše? Takže máte tablety na předpis? Jaké to jsou?

Kajolka

Je potřeba odčervovat. A taky je brát na vet… Preventivně. On na ně mrkne a řekne co a jak. Doporučí i kvalitní odčervení.