odčervení

jak si mohu sama preventivně odčervit půl roční kocourky? Nejsou očkovaná nevadí to?

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Nevadí to pokud jsou doma, ale je to lepší. Odčervení lze provést i tabletou. Tu koupíš u veterináře. Příjemnou zábavu při podání. Lepší je pasta co jim dá veterinář.
bude to znít drasticky, ale připravit na lžičku tabletu, trochu ji rozmáčknout, připravit trochu vody a dva lidi.
Jeden drží kočičku, druhý otevře tlamičku a podá lžičkou prášek a rychle trochu vody a chviličku počkat na to až polkne. Bude to vypadat že se dáví, ale prostě musí spolknout. jinak většinu vyplivne.
Pozor na drápky.

Další odpovědi
mosoj

V lékárně kde prodávají veterinární léčiva
zakoupit tablety na odčervení. Dávkují se podle váhy. Dávkování a četnost odčervení je na příbalovém létáku. Toto je nejlacinější prostředek. Bohužel některé kočky tuto tabletu nevezmou ani rozdrcenou a zabalenou v potravě ani násilně vpravenou hluboko do hrdla. Pak je třeba volit odčervení pomocí pasty která je v dávkovači podobné injekční stříkačce a příslušná dávka (opět úměrná váze) se vstříkne kočce hluboko do hrdla.
Je nutné mít 100 % jistotu že příslušnou dávku kočka dostala. Přípravky jsou od různých výrobců a mají různé nazvy. Poradí v lékárně.Pasta se koupí také v lékárně bohužel proti tabletkám je podstaně dražší.
Je ještě jeden způsob odčervení. Látka je v ampuli a vtírá se kočce za krk mezi lopatky podobně jako přípravek proti blechám a klíšťatům. Toto je ale nejdražší prostředek a nejvíce zdravotně zatěžuje kočku. Pro koťata nebude zřejmě vhodný.

Očkování se stejně provádí až když je kotě starší, ale určitě doporučuji to základní vzteklinu a j.

Právě jsem provedl odčervení u svého kocourka. Protože tabletku nechce vzít zakoupil jsem u veterináře „Flubenol“ 7,5 ml.
Dávka 1 ml na 2 kg váhy. Pasta v kalibrované stříkačce. Kocour má 5 kg nastavím na pístku 2,5 ml a rychle vstříknu kocourkovi do tlamičky co nejdál. Zarážka nedovolí vstříknutí většího množství.Na dokonalé odčervení se provádí 3 dni po sobě- 3 × 2,5 ml
pro 5 kg kocoura. Stačí ale i pouze dvakrát.

chucky

Tabletku urcenou k odčervování, nejdříve trochu obalím v paštice a pak si jí pejsek bez problému veme:)

vecernice

Taky jsem dávala tablety třeba do jitrnice a jiných dobrotin,ale někdy mě to neprošlo.Kamarádka to dává kočkám i psům od mala a má je tak naučený,že až zírám.Oddaně sednou a čekají na tabletku.

ReHu

Já to u psů i kocoura řeším stejně jako Chucky.

afro.minerva

Tak hlavně – měli by být očkovaní. Jinak kočky a kocoury jejich nemoce hodně kosí. Takže bych doporučovala opravdu je nechat očkovat, i když je třeba máte i v bytě. Někde se o vás otře kočka, nebo do něčeho šlápnete a taky to můžou chytit. Je to pro sichr. Budete mít potom větší jistotu.

Jinak odčervení se provádí tabletkami. Já bych na vašem místě nedávala koťátku nic jen tak bez veterináře. To je jako s léky pro člověka. Laik sotva bude vědět, co to s tím zvířátkem udělá. Takže je vezměte k veterináři a ten vám i poví jak odčervení provádět.

panenka

pokud zapomenu dostavit se na očkování tak pak u veterináře kupuji svému psovi tabletku.

Vercule

Já bych vůbec nad ničím nepřemýšlela a rovnou bych zašla vet, on prohlídne poradí a tablety napíše.

Cizecek.M

A ty máš od vet doporučen nějaké tablety? Nebo podle čeho jsi vybírala?

Vercule

No, jako jak na co… třeba co se týká vitamínů, tak ty kupujeme od vetriscience. Ty kupujeme dlouhodobě a opravdu se nám osvědčily.

Vikki.vivi

Jejich vitamíny jsou podle mě nejlepší, co se na trhu dá sehnat. Mají super složení a hlavně pejskům fakt pomáhají. Kupujeme je a máme s nimi jen tu nejlepší zkušenost.

Kajolka

No, jako můžeš, ale raději bych je vzala k vet… Přeci jen, on na ně mrkne a třeba přímo doporučí, čím odčervit…