poseidon

Jaký je odborný název obrazů?

Nevíte, jak se odborně říká takovým těm černobílým obrazům s barevným detailem? (Například Londýn a barevný doubledecker).

Nejlepší odpověď
quentos

Říká se jim například „kolorovaná kresba“, ovšem „takových těch černobílých obrazů s barevným detailem“ je více, potřebovali bychom pro přesnější určení vědět aspoň techniku.

Další odpovědi
Fyzik

Takovému obrazu s doubledeckerem se odborně říká IKEA a viděl jsem ho na tolika různých místech, že ve mně již více nevzbuzuje nic pozitivního.

Jinak se efekt jmenuje selektivní odbarvení a ačkoli může být jemný a efektní, zpravidla je nevkusně aplikovaný a nesmyslný. Je to takový ten první efekt, co „umělce“ napadne.