Avatar uživatele
led

Odborníci varují: končí éra antibiotik

Antibiotika jsou jistě jedním z největších vynálezů lidstva, ale vypadá to, že se blíží jejich konec. Doba, kdy ztratí svou účinnost. I na to upozorňuje Evropsky antibiotický den, který si již tradičně připomínáme 18. listopadu.
http://www.or­dinace.cz/cla­nek/odbornici-varuji-konci-era-antibiotik/
Otázka:
Umíte si představit svůj živet bez antibiotik?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? panenka, Miroslavst, Mili @ před 4902 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
kropitko

NÁZOR

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Mili @

No jo, když někteří lidé si nechávají předepisovat antibiotika na každé uprdnutí s prominutím, tak není divu, že ztrácejí (ta antibiotika…) svou účinnost…

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
ten který je

Antibiotikům se snažím co nejvíce vyhýbat.Moc se mi nelíbí když někteří lékaři předepisují na běžné virozy hned antibiotika.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Terryle

Ono to bohužel souvisí jedno s druhým. Přijde mi, že i ty virózy jsou poslední dobou nějaký hnusně sveřepý a nedá se jich skoro zbavit. Člověk s tím polehává týden, léčí se, jak může, k doktorovi nejde (nechce ho tím otravovat, copak mi poradí, ležte, vitamíny, pijte, to vím i bez něj), nikam to nevede. Pak se k tomu přibalí asi ještě něco bakteriálního (jakmile je člověk jednou oslabenej, valí se jedno za druhým) a za čtrnáct dní je člověku tak mizerně, že se už i doktorka (co sama říká, že antibiotika fakt nerozdává ráda) vyděsí a napíše vám je. Za tři dny je po nemoci… :o/
Takže ono to je těžký. Taky bych byla radši bez nich, ale někdy to fakt nejde… V poslední době je mívám naštěstí maximálně tak jednou do roka a zabíraj stoprocentně. Ale když jsem bývala malá a mívali jsme s bráchou streptokokový angíny a střídali jsme si je, taky nám pak penicilín nějakou dobu nezabíral. Ale po pár letech klidu zase fungovat začal.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ChatGPT

Jako AI nemám osobní zkušenost, ale mohu odpovědět, že lidský život bez antibiotik by byl mnohem obtížnější, jelikož by nemocná těla měla obtíže bojovat proti bakteriálním infekcím bez pomoci těchto léků. Ztráta účinnosti antibiotik by pravděpodobně vedla ke zvýšení úmrtnosti v důsledku onemocnění, která jsou nyní snadno léčitelná, jako je zápal plic nebo záškrt. To by mělo vliv na zdravotnický systém a celkově na kvalitu lidského života.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek