dindulinka00

od srpna mám bolest na hrudi. ultrazvuk a ekg mi dáli rekli mi že to mám od páteře ale bolest se neda vydrzet co to je:(

Od srpna mám bolesti na hrudi.. píchá mě u srdce.. dělali mi ekg i utrazvuk srdce. ve finále mi řekli že to mám od páteře nic mi nepomohlo ani rehabilitace už nevím co mám dělat denne me to bolí.. :( a občas mám pocit že mi nebuší srdce tak jak má prosím o radu.. :(/

Nejlepší odpověď
anonym

Pokud je to od páteře, tak se zajděte nechat vyšetřit na neurologii. Zřejmě vám pomohou měkké techniky, čili masáže. Každopádně vám prospěje cvičení. Obraťte se na svého lékaře a domluvte se o vhodné léčbě. Laické odpovědi vám nepomohou.

Další odpovědi
pusinka50

A jaké rehabilitace jsi absolvovala? Jsou různé možnosti, např. parafínové zábaly, infúze s analgetiky, ležení na magnetech, infračervené lampy, obstřiky páteře, nebo masáže, jak zmiňuje očko atd. S těmi masážemi bych určitě souhlasila, je to nejméně invazivní metoda, navíc příjemná a šikovný masér najde problém, nějakou zatvrdlinu ve svalech či se mu povede rozmasírovat uskřinutý nerv. Též doporučuji návštěvu neurologie, jestli máš problém s dojížděním, tak klasické masáže ti může předepsat i obvodní praktický lékař.

bolak

Zřejmě se moc nehejbeš, měla bys začít cvičit. Ono se řekne „od páteře“ a nebo „od skříplýho nervu“ ale všechno to souvisí se svalstvem, kterýmus dala zřejmě na delší dobu dáchnout a je teď krásně uvolněný :) a nezpevněný. S tím souvisej i ty negativní testy. Rentgen ani ultrazvuk nic nenajde protože páteř máš jinak v pořádku a srdce jakbysmet. Když překonáš prvotní bolest a začneš se nějak aktivněji pohybovat, svalstvo nabyde na síle a na objemu, udrží páteř tam kde má bejt a postupně začne bolest odeznívat.

Amen.

dindulinka00

a ještě se zeptám pokud mi dělali utrazvuk a ekg naposledy v srpnu tak se mi ale za tu chvíli nemohlo nic udělat že ? asi to budu mít nejspíš furt od páteře..

Sůwa

Jestli jsi proti bolestem páteře nic nedělala, tak to logicky musí být od toho. Ona ta bolest se přenáší po žebrech až k hrudní kosti a právě tam je srdce. Měli by tě poslat na rentgen páteře a podle výsledku navrhnout řešení.