Od r.2006 jsem rozvedená,máme však společně družstevní byt z kterého chce teď býv.manžel vyplatit. Byt se ještě splácí.

Z jaké hodnoty se bude odvíjet částka na vyplacení z bytu ? V rámci privatizace byla cena při koupi a založení družstva 600 tis. Kč

Nejlepší odpověď
anonym

O ceně bytu při jeho koupi neuvažujte. Rozhodující je současná tržní cena, za níž by se byt dal nyní odprodat. Z této ceny odečtěte nesplacený podíl a vydělte dvěma. Tak dostanete cenu, kterou by Vám měl bývalý manžel vyplatit. Jelikož SJM by mělo být rozděleno do tří tel od rozvodu a počítá se, že tímto obdobím budou vyrovnány veškeré závazky bývalých manželů vůči sobě, bude asi problém se nyní domluvit. Výhodou je, že družstevní byt do SJM nespadá.

Další odpovědi
Drap

Ze současné odhadní ceny bytu mínus nesplacená částka.