jmachan

od noveho roku pry ma byt zmena pracovni doby z8 na12hodin.je to pravda?

Nejlepší odpověď
Michal Kole

Nastává pouze upřesnění, že nejdelší šichta může být jen 12 hodin

Zdroj: http://www.pod­nikatel.cz/clan­ky/zakonik-prace-2012-pripravovane-zmeny/

Další odpovědi
Drap

Předřečníci se asi mýlí. Podle posledních jednání z vlády se má zvyšovat délka pracovní doby každé dva roky o 4 hodiny. Stejně jako odchod do důchodu. To tedy znamená:
2012 – 12 hodin
2014 – 16 hodin
2016 – 20 hodin
2018 – 24 hodin
2020 – 28 hodin a tak to bude stále pokračovat.

anonym

Jediný MíchalK, uvádí laické dohady na pravou míru.
Ukázka toho, jak funguje šíření poplašné zprávy.

hanulka11

už i nyní mnozí dělají víc hodin než je 8hod.,takže jak kde

lukas.zmizik

u nas se dela bezne za mesic 300 hodin, neni vyjimkou 330, na vylukach CD jsme jezdili 20 hodin denne plus 3 hodiny spanku asi 4 dny po sobe …tak ze jakekoli podobne zmeny jsou mi volne .)

venkovan

Mne to tak moc nebolí. Za bolševika jsem míval i přes 500 hodin měsíčně. Běžně okolo 250 – 300, třikrát za rok přes 400 (pracoval jsem v úkolu, takže ne, že bych se flákal někde v kanceláři).
Ale s ohledem, že jsem v EU, tak 8 hodinová pracovní doba bude stále v základu, kdo bude mít 12 hodinové služby, musí mít potom nárok na odpočinek.
otázka ale je, jak se k nabídce pracovat víc od vedení postavíme. Jstli budeme držet huby jako za bolševika a dřít do umrtí, abychom nepřišli o práci (lépe placenou – nebyl problém přeřadit na horší práci když dělník moc drškoval) a nebo s vedením společnosti si vyjednáme nějaké přijatelné podmínky.
Píši s vedením společnosti, ne s vlezdozadku přímým nadřízeným, která často své podřízené buzeruje jen kvůli úsměvu svých nadřízených.

anonym

V podniku kde pracuji s takovou myšlenkou přišli a tak od nového roku boucháme 12 – tky,ale proto že jsem na ně zvyklý,nebudou mi dělat problémy!

Larissa

I teď se to už pomalu táhne k dvanácti hodinám… U lékařů ještě déle…