Od ledna 2008 jsem pobírala podporu v nezaměstnanos­ti,ted již přes rok pracuji mám nárok na novou podporu v nezam.? jana

Nejlepší odpověď
standa

ANO !

Opakovaně máte nárok na podporu v nezaměstnanosti tehdy, pokud jste pracovala nebo vykonávala jinou výdělečnou činnost alespoň 6 měsíců poté, co Vám byla vyplácena předchozí podpora.

p.s. ale není lepší se spíše zajímat o to, jak si práci udržet ?

DOPLNĚNA:

To 1popelka1:

Pro opakované získání podpory stačí skutečně odpracovat následných 6 měsíců…
(§ 49/1 zákona o zaměstnanosti – viz zdroj)

Zdroj: http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/zamestna­nost/cast2.as­px

Další odpovědi
1popelka1

Stando, mám dojem, že 6 měsíců už neplatí, nyní je povinných 12 měsíců, aspoň mi to tvrdily kamarádky, co jsou na pracáku.

Každopádně Anonym pracuje už přes rok, takže podporu dostane.

Taky bych si hleděla toho udržet si práci, zvlášť v dnešní době.

Doplnění: aha, vidíte. Zřejmě ten rok platí jen pro absolventy, kteří nemají ještě nic odpracováno. A nebo jsou dotyčné kamarádky na úřadě práce špatně informované. Každopádně díky za opravu, Stando ;)

mojitek

ANO , mate narok na podporu v nezamestnanosti.

  • Protoze posledni podporu jste pobirala pred vice jak 6 ti mesici
  • a za posledni 3 roky(dodnes) mate odpracovano(byla jste zamestnana) minimalne 1 rok(je jedno jestli na jednom miste nebo na vice mistech dohromady)