Avatar uživatele
Pokročilý

od který doby se vyrábí těhotenské testy ?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Na otázku se nedá jednoznačně odpovědět. Záleží na typech testů. Chce to projít celou historii - zkoušky atd.. Dovíte, jak se postupně testy dostaly do domácností.

http://www.tehotenske-testy.ne t/…

Historie těhotenských tesů spadá do 1350 p .n. l. Jedny z prvních záznamů o těhotenském testu s použitím moči můžeme nalézt již v dokumentech ze starověkého Egypta. Papyrus popisoval test ve kterém žena, která se domnívala že je těhotná, po několik dní močila na semena ječmene a pšenice: "Pokud ječmen vyrostl, znamenalo to chlapečka. Pokud vyrostla pšenice, znamenalo to holčičku. Pokud nevyklíčilo ani jedno semeno, žena nebyla těhotná." Testování této teorie v roce 1963 prokázalo, že v 70ti procentech moč těhotné ženy způsobila vzrůst, zatímco moč netěhotné ženy a muže ne. Učenci to shledali jako zřejmě první test ke zjištění neobvyklé látky v moči těhotné ženy a spekulovali, že zvýšená hladina estrogenu v moči mohla být klíčem k jeho úspěšnosti.
---
1976
Několik článků v American Journal of Public Health uvedlo, že zdraví veřejnosti by lépe posloužilo, kdyby si průměrný spotřebitel mohl koupit domácí těhotenský test a použít jej spolehlivě v jeho vlastním domě.

Na konci roku 1977, Test Ranného Těhotenství byl připraven pro americký trh. (Protože vyvstaly požadavky na specifické formulace na obalu a další detaily na poslední chvíli, vzniklo zpoždění mezi schválením FDA a dostupností pro širokou veřejnost.)

V roce 1978 byl Test ranného těhotenství popsán veřejnosti v časopise Mademoiselle: "Za vašich $10," uvádí článek, "dostanete měřící soupravu, sestávající z ampulky čité vody a testovací trubičky společně s dalšími věci… stejně jako lékařské kapátko a průhledný plastový držák pro testovací tubičku se zešikmeným zrcátkem na dně." Test zabral dvě hodiny, a byl více přesný na pozitivní výsledek (97%) než na negativní (80%). Výhody, psal Mademoiselle, obsahující "máte soukromí a nemusíte čekat několik týdnů na potvrzení od doktora, což vám dává šanci, pokud jste těhotná, začít o sebe pečovat…nebo uvážit možnost včasné interupce." (Mademoiselle, April 1978, p. 86)

1979
Braní testů domů, které začalo v roce 1979 a článek v Family Planning Perspectives, obojí chránilo soukromí žen, které nemusely chtít, aby jejich doktor věděl, že jsou sexuálně aktivní a dávalo jim novou možnost převzít péči nad svým vlastním zdravím.

1980
Výzkum pokročil a byly prováděny vzdělávací kampaně, které měly upozornit na důležitost kyseliny listové v ranném těhotenství a varovat před různými riziky, nebezpečími a alkoholem, která vedou k poškození plodu.

od 1990
Pokroky v technologii těhotenských testů zahrnující vývoj nových typů protilátek a
použití štítků s enzymy namísto radioaktivních.

2003
Další generace domácích těhotenských testů byla uvedena na trh a schválena FDA. Na místě tenkého modrého proužku nyní indikátor zobrazí buď slovo "pregnant" (těhotná) nebo "not pregnant" (ne-těhotná).

 

Otázka nemá žádné další odpovědi.

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Zlatý

annas

Teď si čtu, co jsem okopírovala, a zjišťuji, že jsou v textu pravopisné chyby.

 

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Rodina a vztahy

Zlatý Drap 1124
Zlatý marci1 873
Zlatý quentos 652
Zlatý iceT 625
Zlatý hanulka11 536
Zlatý annas 502
Zlatý panenka 488
Zlatý ivzez 464
Zlatý led 446
Zlatý zjentek 421

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.