Rokio

Od kterého století začali rytíři nosit plátové brnění?

zdroj obrázku: pixabay.com – https://pixaba­y.com/cs/photos/brně­ní-rytířů-brnění-kov-vinobraní-142694/

Nejlepší odpověď
Kepler

Řečtí těžkooděnci tzv. hoplíté se již na přelomu 7. a 8. století př. n. l. chránili lehčí plátovou zbrojí podobnou zbroji středověkých rytířů. (wiki).

Další odpovědi
Anikitos

Hned od počátku rytířského řádu, protože svou zbroj trochu převzali od (starověkého) římského vojska, nebo spíš od obyčejných latinských středověkých armád, který trochu navazovaly na římské vojsko (jako ne, že by ho vylepšovali, ale bylo to takovým lehčím pokračováním na armádu SPQR).

Rytíři vznikli asi tak v 10. století.