zjentek

Od kolika stupňů Celsia pod nulou se kalkuluje s třeskutým mrazem?

Nejlepší odpověď
Kepler

„Třeskutý mráz“ je subjektivní pojem bez nějaké definice. Pro našince to může být třeba –20, kdy musí venčeného psa občas ukopnout. Ale v Kanadě vědí, že když si odplivnou a slina zapraská, tak je –40 s míň a to už je nebezpečné vycházet ven. A třeba v Jakutsku jsou Rusové nasraní, že jim zmrzla vodka a váhavě si začnou zapínat límeček od košile.

Další odpovědi
aliendrone

To je různé, stejně jako se sněhovou kalamitou. Ta u nás v Práglu to značí stav, kdy je více jak 50% povrchů zasněžených. Ale třeba ve Valmezu to s mrazem je JINÉ. Dokud se Kepler prohání po ulicích na elektrokolobrndě, tak maminky dětem nedávají ani čepice, natož rukavice. ;) :D :D

Midoc

Od –12°Celsia.
Třeskuté mrazy jsou jen pár dní v roce. Nikdo se jich bát nemusí.
https://www.de­nik.cz/regiony/jo­sef-salek-pokoril-svetovy-rekord-bosy-po-snehu-ubehl-pulmaraton-podivejte-se.html

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.