hhhhhhhh

Od kolika se může chodit do Belmonda v Olomouci, od 15, nebo 16?

Odpovědi
Bobek 2

Na jejich webu jsem žádné věkové omezení nenašel, provozní řád zveřejněný nemají, takže asi náleží na tom, co kterému vyhazovači zrovna přeletí přes kebuli.

Obecně není právní důvod, aby provozovatel dětem zakazoval vstup, pouze těm dětem samozřejmě nesmí podávat ani prodávat alkohol. Pouze pokud by tam byly hrací automaty nebo vystavené např. pornografické časopisy, tak by to byl důvod k zamezení přístupu dětí, a to ale zase až do 18 let.

Když v Praze jedna hospoda zakázala vstup dětem s tím, že "děti přece do hospody nepatří, ohrožuje to jejich mravní vývoj – pije se tu alkohol, mluví sprostě a lidé se tu hádají, před týdnem se tu tři stoly popraly”, poslala na něj Česká obchodní inspekce pubertálního figuranta, a když ho hostinský vyhodil, ČOI dala hospodě pokutu 50 tisíc Kč. Mluvčí inspekce pak řekl, že zákaz vstupu dětem je porušením antidiskriminačního zákona i mezinárodních úmluv, kterými je Česko vázáno. Hostinský se chtěl soudit – takže možná za deset let se dozvíme výsledek (stalo se to předloni). Když pokutu nechtěl zaplatit, exekutoři mu chtěli zabavit lednici. Pak majitel hospodu přeměnil na pobočku kuřáckého klubu se sídlem v americkém Wyomingu a tím se vyhnul jak dalším sporům o vstup dětí, tak zákazu kouření a povinnému EET.
https://prazsky­.denik.cz/zpra­vy_region/zakaz-vstupu-detem-trva-na-svem-restaurace-na-hajich-pokute-se-hodla-branit-20181230.html
https://www.id­nes.cz/ekonomi­ka/domaci/poku­ta-zakaz-vstupu-detem-restaurace-stodola.A190829_150­059_ekonomika_fih

Malvína

Čím později, tím líp. Podle recenzí je to pěknej bordel.