Jack 12323

Od kolika milionů je Čech považován za bohatého?

Nejlepší odpověď
zjentek

Tak ty toho nenecháš s těma bobama, jo? Dobrá… Tak já byl dlouho v Bengálsku, Bangladéši a PODOBNÝCH částech světa a můžu ti říct, že bohatej je tady (a když říkám tady, myslím na Prajzké) každý jedinec, kterej má pravidelný čistý příjem 22.000kč+! Jenže většina z těchto šťastných lidí to O SOBĚ NEVĚDÍ a to je problém, ale jiný, než sociální!

Další odpovědi
DoTazatel

Klidně od jednoho. Bohatství člověka se především neurčuje podle jeho majetku ani jeho příjmů, ale jeho schopnosti s penězi zacházet.

marci1

Pokud máme na mysli bohatství coby materiální stránku v penězích, pak:
„Podle průzkumu GfK Czech považují Češi za bohatého člověka každého, kdo má měsíční čistý příjem nejméně 50 tisíc korun a zároveň majetek v objemu 10 milionů korun a více. Uvedený příjem odpovídá hrubé měsíčně mzdě 70 tisíc korun. Průzkumu se zúčastnilo tisíc osob ve věku od 18 do 65 let.
Kromě materiální stránky je rozhodující i ta nemateriální. Zde se například odpovědi žen a mužů rozcházejí. Ženy vidí v bohatství též dobré zdraví, lásku a spokojenou rodinu. Svoboda, rozhodování, pocit moci a možnost nepracovat je zase typický úhel pohledu mužů“.
https://www.in­vestia.cz/kdo-je-v-cesku-bohaty
Já jen dodám, že člověk je „bohatý“, pokud má k životu: kyslík, vodu a jídlo. Nikdo nesní s chutí (!!!) více, jak dva řízky. 🙂

Dochy

Nevím o žádné jednoznačné hranici. Spíš bych to hodnotil podle toho jestli s tím co má trvale vystačí a je schopen si bez problémů zařídit a pořídit co potřebuje, nebo ne. Možná bych to ještě doplnil o to, že žije alespoň ve standardu dané kultury.

A víš jak je to s úspěšnými lidmi???
Úspěšný muž je takový, který dokáže vydělat víc, než jeho žena utratí.
Úspěšná žena je taková, která takového muže najde.

ivzez

Žádný člověk není „považován za bohatého“.

Člověk buď bohatý je nebo není.
A nespočívá to (přestaňte už s těmi milióny!!) v množství peněz.
Skutečné bohatství spočívá v invenci a v mezilidských vztazích.

nyjono

Pokud myslíš peníze, tak to je špatně poožená otázka.
Znám lidi, kteří prodali barák za několik mega a během pár let je prošustrovali.
Pak znám lidi, kteří si vytvořili pasívní příjem více než 100 tis měsíčně (někteří i několik set tis měsíčně) a jsou v pohodě už roky.
Takže finanční boatství je velmi relativní pojem.
Spíš je dobrá ekonomická nezávislost.

Edison

Bohatý je ten, kdo si vystačí s minimem. Bohatý je ten, kdo je šťasntý za cokoli, co jej nezabije do druhého dne. Stačí?

Pepa25

Pokud má roční příjem více než 1 569 552 Kč (na měsíc to je 130 796 Kč) platí tzv. solidární zvýšení daně, dalo by se tedy říct, že ho minimálně poslanci považovali za dost bohatého, aby měl vyšší daň.
(do příjmu se nepočítají příjmy z pronájmu a kapitálové příjmy, takže když jste třeba S. Gross nebo A. Babiš a prodáte akcie za desetimilióny nebo i stamilióny, tak samozřejmě žádná milionářská daň nehrozí).

Kelt

Hlavně aby měl bohatého ducha. A člověk, který má peníze je přirozeně bohatý a první přirozené číslo je 1, takže ten, kdo má 1 milion je už bohatý.