huxa

Od kolika let si myslíte, že by měl umět člověk umět uvařit základní jídla?

Rýži, brambory na více způsobů, řízky, steaky, klobásy, atd.)

Nejlepší odpověď
Sůwa

Podle vlastních zkušeností tak od deseti let. Steaky ovšem za „základní jídla“ nepovažuji 🙂

Další odpovědi
badisko

bohate staci 15…me vareni bavi …ale zacal jsem az jsem odesel od rodicu..takze po vojne …

Damiana

To nejde takhle určit. Někdo je šikovný, motá se v kuchyni, práce mu jde od ruky a baví ho to, jiný je líný nebo levý jak turecká šavle a připálí čaj i ve třiceti. Podle mne by ale rodiče měli vést své děti k tomu, aby si dovedly připravit alespoň nějaký dlabanec. Patří to k výchově k samostatnosti a je to nutnost.
Řekla bych, že seznámit se s „kuchyní“ kolem desátého roku, dělat malé úkony, pomáhat, zdobit a ve třinácti by mělo dítě být schopné přípravy základních jídel. Beru to podle sebe, svých příbuzných a známých.
A jestli v pubertě zvládne ty steaky, o kterých píšeš, tím líp pro něj.:-)

hanulka11

Já začala ve 12 letech a neztratilo se mi to – myslím, že to není ohraničeno věkem
někdo prostě vaří rád a hrne se k tomu brzy .

david22

Holky od 10, kluci od 15 let.

zzzzz

Já jsem se naučila vařit, až jsem se vdala. Pořád mi to moc nejde, ale něco uvařit zvládnu. Strašně obdivuji, když umí někdo uvařit výborné specialitky z levných surovin.

pusinka50

já myslím, že v 18-ti letech to stačí a když se chce dívka sestěhovat se svým přítelem, tak by měla umět vařit alespoň základní jídla a omáčky, aby už měla za sebou ty nepovedené recepty a byla si trochu jistá

Rocker

Já neumím vařit dodnes,a to mi je 39.Když není doma manželka,máme pizzu nebo těstoviny s omáčkou od Knorra:-)