ShadyPony

Od kolika let si mohu pořídit kreditní kartu?

Mohu mít kreditní kartu ikdyž mi ještě nebylo 18? Jak ji získám?

Nejlepší odpověď
gecco

Předpokládám, že kreditní kartu můžeš získat až po dosažení svéprávnosti (běžně od 18 let, výjimečně – po schválení soudem, od 16 let).
Debetní kartu ale můžeš získat u některých bank už od 8 let věku, samozřejmě se souhlasem svého zákonného zástupce.
😉

Další odpovědi
McArthur

Doplním gecco, protože ShadyPony možná nezná rozdíly mezi kartami.

Kreditní karta je druh úvěru, který Ti poskytuje banka nebo společnost vydávající kreditní kartu. Pokud ji nemusíš mít, tak ji neber. Naučí Tě to utrácet nad rámec Tvých příjmů.

Debetní karta je karta, kterou můžeš platit v obchodech jen do limitu, který je dán množstvím peněz na Tvém účtu. Když nemáš na účtu peníze, nemůžeš použít ani tuto kartu.