kurec

Od kolika let se zpomalují lidské reflexy?

Je snad samozřejmé že člověk který má 23 let nebude mít ty stejné reflexy jako třeba 50 letý člověk
Tím reflexem myslím třeba reakci na to že mě třeba pálí ruka tak jí dám pryč od topení

Nejlepší odpověď
annas

Záleží na tom, zda a jakým způsobem člověk podmíněné reflexy upevňuje.

Vědec I. P.- Pavlov, který za teorii reflexů obdržel Nobelovu cenu tvrdí, "aby se vypracovaný podmíněný reflex udržel, je třeba, aby byl čas od času posilován, jinak vyhasíná.

Podmíněný reflex je reflex získaný, který trvá jen určitou dobu a vytváří se v mozkové kůře. Podmíněné reflexy mají pro člověka i prčo zvířata velký význam neboť na jejich základě se děje přizpůsobování organismů velmi různý a často se měnícím životním podmínkám. Vytvářením podmíněných reflexů se vyznačuje yšší nervová činnost. Se vznikem řeči se i slovo stává podmíněným podnětem, víme-li co dané slovo znamená."
https://www.stu­duju.cz/referat-100

Po 60. letech dochází k biologickým změnám, zhoršují se smysly, klesá pružnost myšlení., často se zhoršuje psychika – odchod ze zaměstnání často spojený s problémem zbytečnosti atd.

Protože podmíněné reflexy souvisejí s učením, pro jejich udržení je třeba si různým způsobem udržovat paměť, udržovat pozornost, pohybovat se – aby se nesnižovala i prostorová paměť.

Další odpovědi
led

Nemusí to byť otázka reflexu, ale samotného vedomia a sebaovládania podloženého skúsenosťami, že kúrenie v obytnom dome pri dotyku nespáli, na to je málo horúce, preto sa aj mnohí o radiátor opierajú a vyhrievajú tak svoje „kosti“…
Ale teraz vážnejšie. Je pravda, že vekom sa reakcie spomaľujú, ale presne stanoviť vekovú hranicu, kedy tento spomaľovací okamih nastane sa nedá definovať, u každého človeka je tento bod individuálny v závislosti na zdraví a spôsobe života.

mosoj

Od cca 23 let, začínají odumírat mozkové buňky a platí to i na Slovensku.