martinjersy

od kolika let se může dělat řidicský průkaz na osobní auto

Nejlepší odpověď
Michal Kole

tak 17 a 3/4 roku, protože ke zkouškám můžeš až v 18

Další odpovědi
lukas.zmizik

tak podíváme se na to v zákoně 247/2000 podle

§13b) ke dni ukoncení výuky a výcviku dosáhne veku predepsaného pro udelení ridicského oprávnení
príslušné skupiny podle zvláštního zákona 2a), pricemž od zahájení výuky a výcviku k jejich
ukoncení nesmí uplynout doba delší než 18 mesícu,

…z toho vyplývá, že si teoreticky od 18. narozenin odpočítám 18 měsíců a to je datum, kdy mohu začít.

… pak mne do 15 dnů musí přihlásit ke zkouškám.

…prakticky je to na nic, dělat kurz autoškoly rok a půl

Kric.ouwner

No zažádat si můžeš už třeba v 15 , záleží jestli tě takto mladého autoškola příjme , ale jde o to že za volant na poslední zkoušku tě pustí ( dle zákona ) až po 18 roce ..

Hodně kamarádů a známých ( spíše mladší ročníky ) to udělali tak že si zažádali na čerstvé 17 té narozeniny a postupně za ten rok jezdily v autoškole 25 hodin ( jízdy + Praxi ) ale hlavně mezi tím jezdili s kamarádama rodičema prostě kdo jim mohl ukázat ještě víc a aby měli více najeto a pak třeba den před závěrečkama si dojeli poslední 3 hodiny ( podle zákona musí být délka jízd 28 vyučovacích hodin ) , a na 18 tiny třeba i v den když ti to tak výjde máš hezký dárek když to uděláš ..

Každopádně se snaž nepodplať a snaž se toho dost zapamatovat .
Držím palce ..
V Usa berou řidičák jako "ticket for freedom " s maturitou to nejdůležitější v životě
Good luck…

jmhad

Pokud ti stačí menší autíčko,která se již dnes vyrábějí,tak od 17 let – cituji :
Řidičský průkaz skupiny B1 opravňuje k řízení motorových tříkolových nebo čtyřkolových vozidel, jejich provozní hmotnost nesmí převyšovat 550 kg.
Podmínky :
věk 17 let (v den ukončení výcviku)
zdravotní způsobilost
platná žádost o řidičské oprávnění,tedy podpis zákonného zástupce