kamuska

od kolika let se muze delat au-pair? od 15? nebo 18?

treba do britanie..nebo nekds..kde budu mluvit anglicky nebo cesky :)

Nejlepší odpověď
hanulka11

Má době podání přihlášky 18 – 24 let (pro Německo).
Aupair ze zemí EU a Švýcarska může mít 17 let, potřebuje ale svolení rodičů. Aupair může být vdaná/ženatý.
Pracovní povolení musí být uzavřeno do 25. roku, až po získání prac. povolení může aupair v rodině pracovat. Dostane jednorázové pracovní povolení max. na 1 rok a pouze na hlídání dětí v dané rodině, nemůže vykonávat jinou práci. (Po skončení aupair-prac.-povolení můžete požádat o prac. povolení – např. jako pečovatelská služba pro dlouhodobě nemocné, vědecké či jinak odborné profese atd., popř. si můžete zřídit živnost jako Kindermädchen)
Délka pobytu aupair musí být minimálně 6 a maximálně 12 měsíců.

dál si přečti v odkazu
http://www.ger­many.cz/mkpor­tal/modules/wi­ki/index.php/Au­pair_v_N%C4%9B­mecku

Další odpovědi
Michal Kole

Záleží hlavně na agentůře a rodině