Rez

Od kolika let se může cestovat vlakem mimo země EU ?

Zajímalo by mě, jestli se dá vlakem přejet přes hranice (konkrétně Ukrajiny) bez nějakých věkových omezení, popřípadě od kolika let ??

Odpovědi
autacek

Samotný pas by měl stačit, ale pro jistotu se doporučuje dítě také vybavit rodiči podepsaným dokumentem, který potvrzuje, že rodiče jsou s jeho cestou obeznámeni a souhlasí s ní. Jednotná forma, jak by to mělo vypadat není u nás dána, též je vhodné obeznámit se s pravidly dané země, kam chcete cestovat.