Kaxx

Od kolika let se mohou zacit uzivat supplementy?

A jake doporucujete?

Nejlepší odpověď
arygnoc

záleží na činnosti, ktorú majú tieto prílohy podporovať.
iné potreby má atlét, iné kulturista, iné modelka.

v každom prípade by mala stačiť strava upravená o zvýšený príjem žiadaných látok – cukrov, bielkovín, vitamínov, nerastných látok (najmä vápnik, alkalické kovy), rozhodne nie strava obohatená o hormóny.

takto upravená vhodne upravenú stravu možno podávať už od školského veku (deťom – športovcom s pravidelným tréningom, teda zvýšeným kalorickým výdajom).

pri používaní extraktov a stimulantov rozhodne dbať na odbornú pomoc (športový lekár, dietológ – nie dietologický poradca !!! a pod.), nedať na rady „trénerov“ a „športovcov“ (>však to berú všetci<).

napáchané škody na zdraví sa potom ťažko naprávajú, ak sa vôbec napraviť dajú.